šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Įsiliepsnojo pykčiai dėl Gibraltaro
tiesa.com

Jungtinės Karalystės vyriausybė planuoja imtis griežtų teisinių veiksmų prieš Ispaniją, kuri įvedė papildomas pasienio patikras Gribraltare. Dėl to susidarė milžiniškos eilės pasienyje ir kilo gyventojų pasipiktinimas.

Gibraltaras yra nedidelė teritorija Ispanijoje, priklausanti Jungtinei Karalystei ir kuri visuomet kėlė įtampa santykiams tarp šių dviejų šalių. Tuo tarpu Ispanija teigia, kad sustiprintą pasienio apsaugą įvedė, siekdama sustabdyti kontrabandą, kuri keliauja per sąsiaurį iš Afrikos.

Abi šalys planuoja bylinėtis ne tik Europos Sąjungos lygmeniu, bet ir Jungtinių Tautų taryboje, nes taip pat nesutaria dėl neutralių vandenų ir teritorijos, kuri jungia Gibraltarą su Ispanija. Dar vienas konfliktas įsiplieskė po to, kai Gibraltaras sukūrė dirbtinį rifą, kuris, pasak ispanų, pakenks visai regiono žuvininkystei.

Ispanija neseniai Gibraltaro pasienyje sugriežtino patikras ir įvedė 50 eurų mokestį kiekvienai transporto priemonei, įvažiuojančiai ar paliekančiai britų teritoriją. Britanija Ispaniją apkaltino netinkamu elgesiu, pagrįstu politiniais motyvais, kuris nesutampa su Europos Sąjungos įsipareigojimais.

2013 08 13 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt