antradienis, balandžio 13 d.
Iškovotas taip lauktas kelialapis
Alfa.lt

2021 m. pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate Stokholme (Švedija) Lietuvos šokių ant ledo pora Allison Reed ir Saulius Ambrulevičius bendrojoje įskaitoje užėmė 15 vietą. Tai aukščiausias jų karjeros pasiekimas pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate.

Šiuo rezultatu jie taip pat iškovojo kelialapį į 2022 m. Pekino žiemos olimpines žaidynes. Tai įsimintina diena visai Lietuvai, kadangi paskutinį kartą olimpinėse žaidynėse šokių ant ledo rungtyje Lietuvos sportininkus galėjome išvysti tik 2014 metais (Isabella Tobias ir Deividas Stagniūnas).

Po penktadienį puikiai atliktos trumposios programos A. Reed ir S. Ambrulevičius, surinkę 71,29 taško, džiaugėsi patekę į kitą etapą ir nekantriai bei su jauduliu jo laukė. Laisvojoje programoje galėjome išvysti nemažai naujų mūsų poros trenerių, pasaulio šokių ant ledo čempionų Marie-France Dubreuil ir Patrice Lauzon įdiegtų elementų.  Visas laisvosios programos šokis buvo tarsi jautrus sklendimas ledu, bet tuo pačiu kupinas vidinės jėgos, besiveržiančios iš čiuožėjų. Po šio šokio A. Reed ir S. Ambrulevičiui teisėjai skyrė 106,89 taško, o bendrojoje įskaitoje jie surinko 178,18 taško. Mūsų čiuožėjai 10,12 taško pagerino savo rezultatą, pasiektą 2019 m. pasaulio dailiojo čiuožimo čempionate.

Pasaulio dailiojo čiuožimo čempionais šokių ant ledo rungtyje tapo Victoria Sinicina ir Nikita Kacalapovas (Rusija), surinkę 221,17 taško. Antrą vietą užėmė JAV pora Madison Hubbel ir Zachary Donohue (214,71 taško), trečioje pozicijoje liko Kanados atstovai Piper Giles ir Paul Poirier, surinkę 214,35 taško.

Norint A. Reed ir S. Ambrulevičiui dalyvauti 2022 m. Pekino žiemos olimpinėse žaidynėse, Allison turi gauti Lietuvos pilietybę. 

2021 03 28 18:53
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt