sekmadienis, gruodžio 5 d.
Ispanija grąžins piliečiams sumokėtas baudas už COVID-19 ribojimų pažeidimus
Alfa.lt
Pixabay
Ispanijos vėliava

Ispanijos piliečiams, kurie sumokėjo baudas per beveik tris mėnesius trukusią nepaprastąją padėtį dėl COVID-19, bus atlyginta – pranešė vidaus reikalų ministerija. Šis sprendimas įsigaliojo po Ispanijos Aukščiausiojo teismo nuosprendžio, kuris teigia, kad paskelbta nepaprastoji padėtis prieštarauja Konstitucijai.

Ispanijos aukščiausiasis teismas nusprendė, kad pirmoji nepaprastoji padėtis šalyje, dėl kurios visi piliečiai, išskyrus būtiniausius, buvo išsiųsti į namus ir paralyžiuota didžioji dalis ekonomikos nuo kovo 14 d. iki birželio 21 d, prieštarauja Konstitucijai.

Viruso atvejų skaičiams vėl padaugėjus, centrinės valdžios institucijos paskelbė dar vieną nepaprastąją padėtį nuo praėjusių metų spalio pabaigos iki šių metų gegužės.

Vidaus reikalų ministerija pranešė, kad policija skyrė 1,1 mln. baudų piliečiams, kurie nepaisė įsakymo likti namuose ir kitų apribojimų, nors ne visos nuobaudos buvo sumokėtos.

Nuo pandemijos pradžios Ispanija pasiekė beveik 5 milijonus koronaviruso atvejų. Užregistruota mažiausiai 87 000 mirčių, susijusių su COVID-19.

Ispanijoje COVID-19 14 dienų atvejų skaičius sumažėjo iki 43 naujų atvejų 100 000 gyventojų, o tai yra žemiausias lygis nuo praėjusių metų liepos. Ispanija visiškai paskiepijo 78% asmenų, kurie turi teisę gauti vakciną.

2021 10 26 16:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt