šeštadienis, sausio 16 d.
Ispanija: „Pfizer“ trumpam atidėjo vakcinos pristatymą aštuonioms ES šalims
BNS

Amerikiečių farmacijos bendrovė „Pfizer“ trumpam atidėjo naujų vakcinos nuo koronaviruso partijų pristatymą aštuonioms Europos valstybėms, įskaitant Ispaniją, pranešė ispanų Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį, praėjus dienai nuo vakcinavimo kampanijos pradžios Europos Sąjungoje. 

„Pfizer“ padalinys Ispanijoje sekmadienio vakarą informavo Madridą, kad vėluoja preparato pristatymas aštuonioms valstybėms dėl „problemos pakrovimo ir gabenimo procese“, nurodoma ministerijos pranešime.

Bendrovė nepatikslino, kurios dar Europos valstybės buvo paveiktos.

„Pfizer“ pranešė ministerijai, kad problema „jau išspręsta“, bet nurodė, jog kita vakcinos partija „vėluos kelias valandas“ ir Ispaniją pasieks antradienį – diena vėliau nei tikėtasi, nurodoma bendrovės pranešime.

Paklaustas apie preparato vėlavimą per interviu radijui „Ser“, sveikatos apsaugos ministras Salvadoras Illa pažymėjo, kad taip įvyko dėl jau, „panašu, išspręstos“ problemos, „susijusios su [siuntos] temperatūros kontrole“.

Vakcina turi būti laikoma itin žemoje (apytiksliai -70 laipsnių Celsijaus) temperatūroje prieš pristatant ją į paskirstymo centrus specialiai pritaikytose šaldymo kamerose, pripildytose sauso ledo.

Išėmus preparatą iš itin žemos temperatūros šaldiklio, jis gali būti iki penkių dienų laikomas 2–8 laipsnių temperatūroje neprarasdamas savo veiksmingumo.

Planuojama, kad artimiausius tris mėnesius Ispanija per savaitę gaus 350 tūkst. „Pfizer-BioNTech“ vakcinos dozių.

Dauguma ES valstybių šį savaitgalį pradėjo skiepijimo nuo koronaviruso kampanijas, per kurias pirmieji skiepijami pagyvenusieji, medikai ir politikai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 28 14:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt