pirmadienis, rugpjūčio 15 d.
Ispanija pranešė apie antro beždžionių raupais užsikrėtusio asmens mirtį
BNS
Scanpix
Beždžionių raupai

Ispanija šeštadienį pranešė apie antrą atvejį, kai šalyje mirė beždžionių raupais užsikrėtęs žmogus.

Ankstesnę dieną Ispanija tapo pirmąja Europos šalimi, paskelbusią apie šia liga užsikrėtusio paciento mirtį.

„Iš 3 750 pacientų... 120 buvo hospitalizuoti, du mirė“, – sakoma Ispanijos sveikatos ministerijos pranešime, bet antrojo asmens mirties data nebuvo paskelbta.

Ministerija naujienų agentūrai AFP sakė, kad bus atliktas kruopštus tyrimas, siekiant nustatyti mirties priežastį.

Sveikatos apsaugos ministerijos Ekstremaliųjų situacijų ir perspėjimo koordinavimo centro duomenimis, Ispanijoje iki šiol nustatyti 4 298 užsikrėtimo beždžionių raupais atvejai, tad ši šalis dabar yra viena labiausiai paveikta pastarojo protrūkio.

Brazilija penktadienį tapo pirmąją šalimi už Afrikos ribų, pranešusia apie beždžionių raupais užsikrėtusio žmogaus mirties atvejį. Visi ankstesni beždžionių raupais užsikrėtusių žmonių mirties atvejai buvo nustatyti Afrikoje, kur šis virusas, pirmąkart aptitkas 1970 metais, yra endeminis.

Kol kas neaišku, ar beždžionių raupai yra pagrindinė kurio nors iš minėtų trijų asmenų mirties priežastis. Brazilijos tarnybos nurodė, kad šalyje miręs pacientas sirgo kitomis sunkiomis ligomis.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas (Tedrosas Adanomas Gebrejesusas) praeitą šeštadienį pripažino beždžionių raupų protrūkį tarptautinio masto ekstremaliąja visuomenės sveikatos situacija.

Kaip rodo PSO duomenys, nuo gegužės pradžios už Afrikos ribų pasaulyje buvo nustatyta daugiau kaip 18 tūkst. užsikrėtimo beždžionių raupais atvejų.

Liga buvo aptikta 78-iose šalyse; 70 proc. šių atvejų užregistruoti Europoje, dar 25 proc. – abiejuose Amerikos žemynuose, trečiadienį sakė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

2022 07 30 15:00
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt