trečiadienis, balandžio 21 d.
Ispanija ves registrą asmenų, kurie atsisakys skiepytis nuo COVID-19
Alfa.lt

Ispanija ves registrą asmenų, kurie atsisakys skiepytis nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, ir dalysis juo su kitomis Europos Sąjungos šalimis, nors šis dokumentas nebus viešas, pirmadienį pareiškė ispanų sveikatos apsaugos ministras Salvadoras Illa.

Interviu televizijai „La Sexta“ ministras pakartojo, kad vakcinacija, Ispanijoje – kaip ir daugumoje ES valstybių – prasidėjusi savaitgalį, nebus privaloma.

„Kas bus padaryta, tai – registras, kuriuo bus dalijamasi su mūsų Europos partneriais“, – nurodė S. Illa.

Į šį registrą bus įtraukti žmonės, „kuriems ji (vakcina) pasiūloma, o jie tiesiog jos atsisako“, pridūrė jis.

„Tai nebus viešai skelbiamas dokumentas, ir tai bus daroma itin laikantis duomenų apsaugos“ taisyklių, kalbėjo ministras. Jis pažymėjo, kad darbdaviai ar plačiosios visuomenės nariai neturės prieigos prie to registro.

Anksčiau šį mėnesį paskelbti Ispanijos Sociologinių tyrimų centro apklausos rezultatai parodė, kad 28 proc. respondentų neketina skiepytis iškart, bet, kaip rodo lapkritį paskelbtos apklausos rezultatai, praėjusį mėnesį tokių žmonių buvo 47 procentai.

40,5 proc. naujausios apklausos dalyvių teigė, kad norėtų pasiskiepyti, o dar 16,2 proc. sakė, kad tai padarytų, jei bus įrodyta, kad vakcina „patikima“.

47 mln. gyventojų turinčioje šalyje iki pirmadienio vakaro patvirtinta 1 879 413 užsikrėtimo atvejų, 50 122 pacientai mirė.

Vyriausybė tikisi, kad iki birželio pavyks paskiepyti 15–20 mln. gyventojų.

„Būdas nugalėti virusą yra paskiepyti mus visus arba kuo daugiau – tuo geriau“, – pareiškė S. Illa.

2020 12 29 07:46
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt