penktadienis, spalio 22 d.
Ispanijai pavyko suvaldyti septynias dienas siautusį miškų gaisrą
BNS
Scanpix
Gaisras

Pietų Ispanijoje suvaldytas septynias dienas siautėjęs didžiulis miškų gaisras, pražudęs vieną ugniagesį ir privertęs 2,6 tūkst. žmonių palikti savo namus, antradienį pranešė pareigūnai.

Gaisras, kuris, kaip mano pareigūnai, prasidėjo dėl tyčinio padegimo praėjusį trečiadienį Siera Bermechos kalnuose netoli Esteponos pietinėje Malagos provincijoje, „yra suvaldytas“, paskelbė Ispanijos Andalūzijos regiono vadovas Juanas Manuelis Moreno socialiniame tinkle „Twitter“.

Su liepsnomis kovoję maždaug 500 ugniagesių ir 51 vandenį liejęs lėktuvas pirmadienį prasidėjus nestipriam lietui galėjo pagaliau atsikvėpti.

„Ištisas valandas lijęs lietus buvo geriausias sąjungininkas“, – pranešė J. M. Moreno. Jis perspėjo, kad dar laukia „komplikuotas etapas“, kol gaisras bus visiškai užgesintas.

Dėl permainingų vėjų, aukštos oro temperatūros ir mažo drėgnumo gaisras virto, pasak regiono vadovo, „išalkusia pabaisa“, sunaikinusia daugiau nei 8 tūkst. hektarų plotą.

Nuo sekmadienio prie ugniagesių prisijungė 260 karių iš greitojo reagavimo padalinio. Gaisras pasiglemžė vieno ugniagesio gyvybę. Jo laidotuvės vyko sekmadienį.

Ispanija yra naujausia Viduržemio jūros regiono šalis, kurioje šią vasarą siautėjo miškų gaisrai. Mokslininkai perspėja, kad šis šiltajam metų sezonui būdingas reiškinys kartosis vis dažniau dėl žmogaus sukeltos klimato kaitos.

Dideli gaisrai anksčiau kilo ir kitose regiono šalyse, įskaitant Graikiją, Italiją, Turkiją ir Alžyrą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 14 18:52
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt