ketvirtadienis, vasario 25 d.
Ispanijoje COVID-19 pandemijos aukų skaičius viršijo 60 000
Alfa.lt

Ispanijoje nuo koronaviruso pandemijos pradžios užfiksuotų užsikrėtusių žmonių mirties atvejų skaičius viršijo 60 tūkst. ir yra ketvirtas pagal dydį Europoje, trečiadienį nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerija pranešė, kad per pastarąją parą šalyje mirė 565 COVID-19 pacientai, o bendras aukų skaičius išaugo iki 60 370 žmonių. Vis dėlto daugelis ekspertų nurodo, kad į oficialią statistiką nepatenka reikšmingas skaičius mirčių, kai COVID-19 atvejai nebuvo patvirtinti testais.

Nors šalyje per parą patvirtinta daugiau kaip 31 tūkst. naujų koronavirusinės infekcijos atvejų, sveikatos apsaugos ministrė Carolina Darias sakė, kad ligos plitimo sparta „pradeda rodyti mažėjančią tendenciją“. Vis tik smarkiausiai paveiktuose Ispanijos regionuose intensyvios terapijos skyriuose užimta iki 70 proc. lovų, todėl C. Darias prognozavo, kad priešakyje laukia „kelios sunkios savaitės“.

Ministrė nurodė, kad ateinančią savaitę Ispanija tikisi gauti pirmąją bendrovės „AstraZeneca“ sukurtos vakcinos nuo COVID-19 partiją. Vyriausybės sveikatos apsaugos taryba planuoja ketvirtadienį nuspręsti, kurių amžiaus grupių žmonės bus skiepijami šiuo preparatu. Kelios Europos šalys pasirinko neleisti „AstraZeneca“ vakcina skiepyti vyresnius kaip 65 metų žmones, argumentuodamos, kad stinga tyrimų duomenų apie preparato veiksmingumą senyviems pacientams.

Ispanijoje iki šiol patvirtinta 2,8 mln. užsikrėtimo koronavirusu atvejų; pagal šį rodiklį šalis yra septinta tarp labiausiai pandemijos paveiktų valstybių. Pagal bendrą COVID-19 pacientų mirčių skaičių Ispaniją Europoje lenkia Jungtinė Karalystė, Italija ir Prancūzija, o pasaulio mastu ji yra devinta.

2021 02 04 07:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt