sekmadienis, gruodžio 5 d.
Ispanijoje suteikta bendra šuns globa išsiskyrusiai porai
Rugilė Andrejevskytė
Pixabay
Šuo ir šeimininkė

Ispanijoje teismas išsiskyrusiai porai suteikė bendrą šuns globą, po to, kai jie kreipėsi į teismą, kad nuspręstų kam bus suteikta augintio globa.

Madrido teismas nusprendė, kad abu šeimininkai buvo „bendrai atsakingi“ ir prižiūrėjo šunį vardu Panda. Bylą į teismą perdavusi advokatė minėjo, kad tai yra „novatoriškas“ sprendimas.

Kaip pavyko laimėti bendrą globą?

Advokatė Lola Garcia RTVE pasakoja, kad ši byla rėmėsi 1987 m. Europos konvencija dėl naminių gyvūnėlių apsaugos, kurią Ispanija ratifikavo 2017 m. Tai buvo vienas iš pirmųjų bandymų sakyti, kad augintinio globėja buvo ne „viena iš šeimininkų“, bet „bendrai atsakinga“ ir „bendrai besirūpinančia“ gyvūnu.

Pandos globojimo sutartyje, veterinarijos sąskaitose ir nuotraukose, kuriose matomas gyvūnas ir šeiminkai, buvo pateiktos kaip įrodymai teisme. Teisėjas nusprendė, kad „esantys įrodymai atskleidžia emocinį ryšį tarp ieškovų ir šuns, kurie yra verti teisėtos globos.“

Šuo dabar gyvens su kiekvienu šeimininku po mėnesį.

Ispanija šiuo metu rengia įstatymus, kurie nustatytų, jog gyvūnai nebebūtų laikomi daiktais ir teisiškai būtų pripažįstami gyvomis būtybėmis. Tai padėtų partneriams lengviau prašyti bendros augintinio globos po išsiskyrimo.

2021 10 28 18:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt