šeštadienis, spalio 31 d.
Ispanijos vyriausybė sugrąžina dalinį karantiną visoje sostinėje
Alfa.lt

Ispanijos vyriausybė trečiadienį paskelbė nusprendusi įvesti dalinį karantiną visame Madrido mieste, po konsultacijų su 17 Ispanijos autonominių regionų, kurie yra atsakingi už pandemijos valdymą, pranešė sveikatos apsaugos ministras Salvadoras Illa.

Tačiau Madrido regiono vyriausybė piktai sureagavo į naujus suvaržymus, kurie paveiks judėjimą ir susibūrimus, ir užsiminė apie galimybę kreiptis į teismus.

„Padėtis Madride sudėtinga ir neraminanti“, – žurnalistams sakė S. Illa. Jis nurodė, kad iš 11 016 per praėjusias 24 val. Ispanijoje užregistruotų naujų užsikrėtimo atvejų kone 44 proc. tenka Madrido regionui.

Ispanijoje sergamumo rodiklis šiuo metu yra maždaug 300 atvejų 100 tūkst. gyventojų – didžiausias Europos Sąjungoje. Madrido regione šis rodiklis yra daugiau kaip 780 atvejai 100 tūkst. gyventojų.

Judėjimo suvaržymai

Įsigaliojus karantinui būtų varžomas žmonių judėjimas, barai ir restoranai turėtų riboti darbo laiką ir sėdimų vietų skaičių, būtų leidžiami ne daugiau kaip šešių žmonių susibūrimai.

Madride gyvena 3 mln. gyventojų.

Madrido regione, kur gyvena 6,6 mln. žmonių, valdžia kol kas yra paskelbusi dalinį karantiną kiek daugiau nei milijonui gyventojų, daugiausia skurdesniuose rajonuose į pietus nuo miesto.

Ten žmonės negali išeiti iš savo rajonų, nebent jiems reikėtų į darbą, mokyklą ar kažkur vykti dėl medicininių priežasčių.

Tačiau žmonėms nebūtina sėdėti užsidarius namie, jie gali laisvai vaikštinėti savo rajonuose, nors parkai yra uždaryti, o barai ir restoranai dirba ribotą laiką.

Sostinės karantino detalės artimiausiomis dienomis turi būti paskelbtos oficialiame vyriausybės leidinyje.

Ispanijoje koronavirusu iš viso jau užsikrėtė beveik 760 tūkst. žmonių, kurių daugiau kaip 31 tūkst. mirė.

2020 10 01 09:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt