ketvirtadienis, sausio 27 d.
Italija įvedė naujus suvaržymus nuo COVID-19 nepasiskiepijusiems žmonėms
BNS
Scanpix
"Žaliojo paso" patikra Romoje

Italijoje pirmadienį įsigaliojo naujos taisyklės, pagal kurias nuo COVID-19 nepasiskiepiję žmonės nebeįleidžiami į kino teatrus, teatrus, gyvos muzikos ar didesnius sporto renginius.

Išimtis numatyta tik žmonėms, neseniai persirgusiems koronavirusine infekcija. Naujos taisyklės, reikšmingai sugriežtinančios taikomus apribojimus, priimtos šalyje sparčiai augant sergamumui COVID-19.

Naujos taisyklės galioja ir viešajam transportui. Visi keleiviai privalo turėti vadinamąjį žaliąjį pasą, patvirtinantį, kad asmuo yra pasiskiepijęs, neseniai persirgęs koronavirusine infekcija ar turi neigiamą COVID-19 testo atsakymą.

Pirmadienį ryte vienam šeštą dešimtį einančiam vyrui buvo skirta 400 eurų bauda už tai, kad neturėjo žaliojo paso, kai išlipo iš autobuso šalia Liaudies aikštės Romoje, pranešė laikraštis „Corriere della Sera“.

„Dar neturiu jo, nes ketinau pasiskiepyti artimiausiomis dienomis“, – sakė vyras.

Naujų taisyklių įsigaliojimo išvakarėse italai parsisiuntė rekordinį skaičių – 1,3 mln. – žaliųjų pasų.

Romoje sekmadienį įsigaliojo naujas reikalavimas būnant lauke judriausiose miesto gatvėse dėvėti apsaugines veido kaukes.

Italija tapo pirmąja Europos valstybe, kuriai 2020 m. pradžioje smogė naujasis koronavirusas. Šalyje nuo COVID-19 jau mirė per 134 tūkst. žmonių – pagal mirčių skaičių ji užima vieną pirmųjų vietų pasaulyje.

Visgi dabar Italijai sekasi geriau nei daugeliui jos kaimynių. Šalyje, turinčioje 60 mln. gyventojų, sekmadienį buvo patvirtinta 15 tūkst. naujų COVID-19 atvejų.

Italijoje nuo COVID-19 pasiskiepiję beveik 85 proc. vyresnių nei 12 metų gyventojų. Šiuo metu vyksta intensyvi gyventojų vakcinacija sustiprinančiąja doze, taip pat planuojama pradėti skiepyti mažesnius vaikus.

Žaliasis pasas Italijoje buvo įvestas rugpjūtį. Jis buvo reikalingas norint patekti į teatrus ir kino teatrus, muziejus bei uždaras maitinimo įstaigas. Nuo spalio jo imta reikalauti iš visų darbuotojų. Toks sugriežtinimas šalyje buvo sutiktas didžiulio masto protestais.

Nuo dabar iki sausio 15 d. bet kokiai kultūrinei veiklai, išskyrus muziejų lankymą, taip pat norint patekti į restoranus bus reikalingas vadinamasis superžaliasis pasas, kurį gali gauti tik pasiskiepiję ar neseniai COVID-19 persirgę asmenys.

Visgi žaliasis pasas nebus reikalingas norint išgerti kavos prie baro ar pavalgyti lauke.

Didesnės COVID-19 rizikos regionuose suvaržymai bus dar labiau sugriežtinti.

Šiuo metu beveik visa Italija priklauso žemiausiam iš keturių rizikos lygių, žymimų balta, geltona, oranžine ir raudona spalvomis.

Du regionai – Friulis-Venecija Džulija ir Bolcas – yra geltonoje zonoje. Jie abu ribojasi su Austrija, kurioje dėl didelio sergamumo galioja dalinis karantinas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 12 06 16:55
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt