šeštadienis, liepos 11 d.
Italija skaičiuoja žuvusius imigrantus šimtais
tiesa.com

Tragedija prie Italijos krantų kiekvieną dieną įgauna vis kraupesnį mastą. Praėjusios savaitės pabaigoje nuskendus pilnam laivui imigrantų, kūnai buvo traukiami dar šiandien. Dabar žuvusiųjų skaičius jau siekia kelis šimtus, bet manoma, kadaukų gali būti ir dar gerokai daugiau. Keli šimtai žmonių vis dar laikomi dingusiais be žinios, bet šansų juos rasti gyvus beveik nebėra.

 Mažoje Italijos Lampedūzos saloje – slogios nuotaikos. Kaip pranešė BBC, vietiniai aprauda ir gaili žuvusiųjų. Žvejai, išplaukdami į jūrą, paskutinę pagarbą jiems atidavė įjungdami sirenas. Aukų kūnai jau karstuose. Šalia dešimčių jau atpažintų žuvusiųjų karstų, kurie papuošti gėlėmis, keturi balti maži karstai – tiek rasta mirusių vaikų.

Kaip sakė Italijos pareigūnai, kol kas vyksta indentifikavimo procedūros, nes kai kurie žuvusieji laive neturėjo giminių ir artimųjų, tad jų kūnai fotografuojami, imami DNR mėginiai.

„Tiesa“ primena, kad laivas, kuriame buvo pabėgėliai iš Somalio ir Eritrėjos, pradėjo skęsti likus vos kilometrui iki kranto. Viena nelaimės versijų, kuri dar nėra patvirtinta, jog laive, kuris išplaukė iš Libijos, buvę žmonės gaisrą sukėlė tyčia, jog į juos būtų atkreiptas dėmesys.

Italija jau paprašė kitų Europos Sąjungos narių pagalbos sprendžiant šią kritinę situaciją. Mat šaliai ne tik reikia pasirūpinti žuvusiais, bet ir likusiais gyvais imigrantais, kurie jau netelpa į perpildytas pabėgėlių stovyklas. Kai kurie žmonės pastarąsias kelias dienas praleido gatvėje, nes imigrantams skirtos patalpos – perpildytos.

2013 10 07 18:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt