penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Italija stojo į kovą su vaikų neskiepijančiais tėvais
tiesa.com

Vaikus užpuolę tymai tėvus išgąsdino ne vienoje Europos šalyje. Anot medikų, primirštos ligos ir vėl sugrįžta bei kelia pavojų sveikatai ir net gyvybei, nes vis daugiau žmonių ataisako skiepyti savo atžalas.

 Italai nutarė kovoti su tymais gana griežtu būdu. Norint užregistruoti vaikus į valstybinius darželius ir pradines mokyklas iki šešerių metų amžiaus, reikės būti paskiepijus vaiką nuo 12 ligų. Vaikui sulaukus šešerių – nuo šio amžiaus mokyklos lankymas Italijoje yra privalomas – tėvams bus skiriamos baudos, jei jų vaikai nebus paskiepyti.

Šalies vyriausybė išleido įstatymą, numatantį, kad į darželius ir mokyklas gali būti priimami tik vaikai, paskiepyti nuo virtinės ligų.

„Bus privalomi tam tikri skiepai, kurie iki šiol buvo tik rekomenduojami“, – po vyriausybės posėdžio, kurio metu buvo patvirtinta naujoji tvarka, sakė premjeras Paolo Gentiloni.  

Privaloma bus skiepyti nuo šių ligų: poliomielito, difterijos, stabligės, hepatito B, bakterijų Haemophilus influenzae B infekcijos (Hib), meningokokinių infekcijų B ir C, tymų, raudonukės, kiaulytės, kokliušo ir vėjaraupių.

„Siunčiame labai stiprų signalą visuomenei“, – sakė sveikatos apsaugos ministrė Beatrice Lorenzin ir pridūrė, kad privalomi skiepai įvesti patrigubėjus tymų atvejų skaičiui.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) rekomenduoja skiepyti 95 proc. vaikų, kad būtų išvengta pavojingų protrūkių.

Nors paprastai tymai sukelia palyginti nesunkius simptomus, komplikacijos gali būti mirtinos. Per praėjusią didelę epidemiją Italijoje buvo užregistruota 18 tūkst. tymų atvejų;15 jų baigėsi mirtimi.

Skiepų klausimą Italijoje lydi platesni klausimai dėl dezinformacijos ir netikrų naujienų, kurių skleidimu centro kairiųjų administracija kaltina populistinį „Penkių žvaigždučių judėjimą“.

Italija yra tarp šalių, kuriose labiausiai išplito panika dėl įtarto ryšio tarp vakcinos nuo tymų, kiaulytės ir raudonukės (MMR) bei autizmo, nors tyrėjai šią prielaidą jau yra paneigę.

2017 05 22 14:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt