šeštadienis, sausio 23 d.
Italijoje – amžiaus teismas: teisiamųjų suole net 350 mafijos narių
BNS

Italijoje trečiadienį prasidėjo didžiausias per tris dešimtmečius mafijos teismo procesas, prokurorams siekiant suduoti smūgį organizuotai nusikalstamai grupuotei „Ndrangeta“, kurios čiuptuvai nusidriekę toli už šalies ribų.

Daugiau kaip 350 įtariamų mafijos narių ir pagalba jiems kaltinamų politikų, teisininkų, verslininkų bei kitų asmenų, stos prieš teisėją specialiai įrengtoje teismo salėje pietinės Kalabrijos srities Lamecija Termės mieste – „Ndrangeta“ teritorijos centre.

Jie kaltinami daugybe nusikaltimų, dalis kurių įvykdyti dar praėjusio amžiaus 10-ame dešimtmetyje, pradedant kruvinomis žmogžudystėmis ir baigiant valstybės tarnautojų nusikaltimais. Tarp kaltinimų yra prekyba narkotikais, turto prievartavimas, pinigų plovimas ir piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi.

Mafijos bylų prokuroras Nicola Gratteri prie teismo susirinkusiems žurnalistams sakė, kad tai „svarbi diena“. Anot jo, šis teismo procesas leis suprasti, „kokia šiandien yra Kalabrijos mafija – kad tai jau ne žmones grobiančių piemenų mafija, bet didžiulis nusikalstamas susivienijimas“.

Kiek vėliau N. Gratteri, sėdėdamas teismo posėdžių salės priekyje, klausėsi, kaip teisėja Tiziana Macri skaitė teisiamųjų pavardes. Nė vieno iš kaltinamųjų salėje nebuvo – jie posėdyje dalyvavo vaizdo ryšiu ir jų veidai buvo matomi dešimtyse ekranų, pakabintų virš pilkų suolų eilių.

Italijoje vadinamieji maksi teismo procesai (Maxiprocesso), kai teisiami dešimtys asmenų, kuriems pareikšta daugybė kaltinimų, laikomi geriausia teismine priemone kovojant su įvairiomis organizuotomis nusikalstamomis grupuotėmis. „Ndrangeta“ tarp jų laikoma įtakingiausia ir grėsmingiausia – ši grupuotė kontroliuoja didžiąją dalį kokaino kontrabandos į Europą.

Garsiausias „maksi teismo procesas“ 1986 metais sudavė skaudų smūgį Sicilijos mafijos grupuotei „Cosa Nostra“. Procesas baigėsi 338 apkaltinamaisiais nuosprendžiais, tačiau prokurorai Giovanni Falcone ir Paolo Borsellino vėliau buvo nužudyti mafijos smogikų.

Trečiadienį prasidėjęs 355 kaltinamųjų teismo procesas tikriausiai truks ilgiau nei metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 13 18:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt