antradienis, sausio 26 d.
Italijoje Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu įsigalios nauji apribojimai
Alfa.lt

Italijoje šeštadienį paskelbtas vyriausybės dekretas, numatantis, kad Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpiu vienoje labiausiai pasaulyje nuo COVID-19 nukentėjusių šalių bus įvesti nauji apribojimai.

Įvedus naująsias priemones, kurias penktadienį vakarą jau paskelbė premjeras Giuseppe Conte ir kurios galios nuo pirmadienio iki sausio 6 dienos, visa šalis bus klasifikuojama kaip „raudonoji zona“ – tai reiškia aukščiausią apribojimų lygį.

Gyventojams bus leidžiama palikti namus tik kartą per parą aplankyti draugų ar giminaičių, o judėjimas tarp regionų bus uždraustas.

Nuo gruodžio 24 dienos nedirbs barai ir restoranai.

„Mūsų ekspertai baiminasi, kad per Kalėdas infekcijos kreivė padidės“, – įspėjo G. Conte.

Premjeras pripažino, kad vyriausybė neturi galimybių užtikrinti, jog priemonių būtų laikomasi, tačiau paprašė italų laikytis apribojimų dėl žmonių, su kuriais susitinkama, skaičiaus, o namuose nepriimti daugiau nei dviejų suaugusių svečių.

Maisto parduotuvės, kirpyklos, vaistinės, tabako parduotuvės ir skalbyklos, taip pat knygynai galės veikti.

G. Conte nurodė, kad karantinas bus sušvelnintas gruodžio 28, 29, 30 dienomis, taip pat sausio 4 dieną, kai parduotuvės galės veikti iki 21 val. vietos laiku ir žmonėms bus leista laisvai judėti.

Italijoje gyvena 60 mln. gyventojų.

Nuo pandemijos pradžios šalyje nuo COVID-19 mirė daugiau nei 68 000 žmonių.

2020 12 20 08:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt