ketvirtadienis, vasario 25 d.
Italijoje pernai fiksuotas rekordiškai mažas gimstamumas
BNS

Italijoje praėjusiais metais mirė 700 tūkst. žmonių, o gimė tik maždaug 400 tūkst., rodo Nacionalinio statistikos instituto (ISTAT) duomenys.

„Taigi, pernai mirusiųjų buvo 300 tūkst. daugiau nei naujagimių. Tokių prastų duomenų nebuvo nuo ispaniškojo gripo pandemijos 1918 metais“, – rašo laikraštis „Stampa“.

ISTAT vadovas Gianas Carlo Blanjardo sakė, kad 700 tūkst. mirčių riba Italijoje buvo peržengta, pavyzdžiui, 1920 metais, taip pat per Antrąjį pasaulinį karą.

Tačiau toks mažas gimstamumo rodiklis užfiksuotas pirmą kartą šalies istorijoje, nurodė jis.

G. C. Blanjardo sakė, kad mažą gimstamumą tikriausiai nulėmė visuomenėje juntamas didžiulis nerimas dėl plintančio koronaviruso. Anot jo, panaši padėtis susiklostė 1986 metais įvykus avarijai Černobylio atominėje elektrinėje.

Pandemija ir dėl jos įvesti suvaržymai smarkiai paveikė italų asmeninį gyvenimą: pernai buvo įregistruota perpus mažiau santuokų nei ankstesniais metais.

Italija yra viena labiausiai nuo koronaviruso pandemijos nukentėjusių šalių, kur registruota daugiau nei 2,5 mln. užsikrėtimo atvejų ir maždaug 88 500 mirčių nuo COVID-19. Be to, sveikatos krizė skaudžiai smogė Italijos ekonomikai, o tai taip pat paveikė šalies gyventojų nuotaikas. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 02 12:04
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt