šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Įtempti nakties vaizdai iš Lenkijos pasienio: koncertinoje įsipainiojusios moters šauksmas, abipusiai pasieniečių keiksmai ir grasinimai
Alfa.lt
BNS
Twitter
Lenkijos ir Baltarusijos pasienis.

Socialiniuose tinkluose pasirodė nauji įrašai iš Lenkijos ir Baltarusijos pasienio, kur tūkstančiai nelegalių migrantų bando patekti į ES, o juos išstumti bando Baltarusijos pareigūnai.

Viename įrašų matoma, kaip naktį moterys šaukia, viena jų – lyg ir įsipainiojusi į spygliuotą vielą, kažkas panaudoja ašarines dujas, o pasienį saugantys tiek Lenkijos, tiek Baltarusijos pareigūnai negaili vieni kitiems necenzūrinių žodžių:

Šis įrašas galėjo būti padarytas vakar arba naktį prieš tai.

Taip pat Lenkijos gynybos ministerija šiandien išplatino kitą vaizdo įrašą iš pasienio, kuriame užfiksuota, kaip Baltarusijos pareigūnas naktį bando iškirpti perėjimą sienos užtvaroje.

Situacija Lenkijos ir Baltarusijos pasienyje pirmadienį dar labiau pablogėjo, kai didžiulė migrantų minia susirinko prie uždarytos sienos perėjos ir ten įkūrė naują stovyklą. Vaizdo įrašuose buvo matyti, kad Baltarusijos pusėje prie pasienio užtvaros susirinko šimtai migrantų, kurių judėjimą stebi Lenkijos policininkų ir karių voros.

Lenkija sako, kad šiuo metu prie sienos Baltarusijos pusėje yra susitelkę 3–4 tūkst. migrantų.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 16 11:25
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt