sekmadienis, kovo 7 d.
Izraelio gestas: raginant visam pasauliui, palestiniečiams nusiųs vos 5 tūkst. koronaviruso vakcinos dozių
Alfa.lt

Izraelio gynybos ministerija sekmadienį pranešė, jog palestiniečiams nusiųs 5 tūkst. vakcinos nuo koronaviruso dozių, kad būtų paskiepyti medikai.

Toks sprendimas buvo priimtas po pasaulio bendruomenės raginimų Izraeliui užtikrinti palestiniečių vakcinavimą.

„Galiu patvirtinti, kad į Palestinos autonomiją ketiname nusiųsti 5 tūkst. dozių medikų komandoms (paskiepyti)“, – agentūrai AFP sakė Izraelio gynybos ministro Benny Gantzo atstovas.

Izraelis savo teritorijoje įgyvendina intensyvią skiepijimo nuo koronaviruso programą. Šalyje pirmąja iš dviejų „Pfizer“ vakcinos dozių jau paskiepyti daugiau nei 3 mln. iš devynių milijonų gyventojų.

Tačiau Vakarų Krante – nuo 1967 metų Izraelio valdomoje palestiniečių teritorijoje – skiepijimas dar nepradėtas. Vakarų Kranto Ramalos mieste įsikūrusi palestiniečių valdžia iki šiol viešai neprašė Izraelio pagalbos perkant vakciną nuo viruso.

Visgi pati Palestinos autonomija yra pranešusi apie susitarimus su keturiais vakcinų tiekėjais, įskaitant rusiškos vakcinos „Spuntik V“ gamintojus.

Palestinos išlaisvinimo organizacija yra paraginusi tarptautinę bendruomenę „užtikrinti Izraelio atsakomybę“ užtikrinant, kad vakcinų buvo parūpinta visiems palestiniečiams, gyvenantiems Izraelio okupacijoje.

Jungtinės Tautos ir Jordanijos karalius Abdullah II taip pat paragino Izraelį užtikrinti, kad 2,8 mln. Vakarų Krante ir du milijonai Gazoje gyvenančių palestiniečių būtų paskiepyti nuo koronaviruso.

2021 01 31 19:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt