šeštadienis, birželio 6 d.
Izraelio ir Palestinos derybos vyks JAV
tiesa.com

Ketvirtadienį Vašingtone prie vieno stalo su Jungtinių Valstijų prezidentu Baracku Obama sės keturių Artimųjų Rytų šalių atstovai, praneša LTV. Tikimasi, kad penktadienį ceremonija valstybės departamente bus atnaujintos tiesioginės Izraelio ir Palestinos derybos, prieš 20 mėnesių įstrigusios dėl Gazos karo.

Palestiniečiai sakė nutrauksiantys tiesiogines derybas, turinčias prasidėti ketvirtadienį, nebent Izraelis pratęs naujų namų Vakarų pakrantėje statybos moratoriumą, kurio pabaiga kol kas numatyta rugsėjo gale. Apie premjero misiją Vašingtone Pasaulio žydų kongrese kalbėjo Izraelio prezidentas.

„Premjeras vyksta į Vašingtoną pasiryžęs atstovauti savo žmonėms, įgyvendinti sutartą sprendimą, tai yra dvišalį sprendimą. Palestinos demilitarizuotą šalį, valstyje, iš Izraelio pusės. Visi kiti sprendimai yra pavojingi visoms pusėms“, – teigia Izraelio prezidentas Shimonas Peresas.

Bet B.Netanyahu vadovaujamoje vyriausybėje dominuoja už naujas statybas pasisakančios partijos ir kol kas premjeras neparodė jokių ženklų, kad ketintų ir toliau drausti statybas. Nors vis dėlto savo partijai B.Netanyahu sakė, kad taikos susitarimas įmanomas.

Taikos derybų atnaujinimu suinteresuotos ir galingiausios pasaulio valstybės. Ketvirtadienį Vašingtone B.Obama prie vakarienės stalo susodins palestiniečių prezidentą, Izraelio premjerą, Jordano karalių ir Egipto prezidentą.

O penktadienį ceremonija Valstybės departamente turėtų būti atnaujintos jau 20 mėnesių, nuo Izraelio Gazos karo, įstrigusios derybos. Politologų teigimu, tiesioginės derybos tėra iliuzija.

Abiejų pusių pozicijos per daug skiriasi, o B.Obama nepasiryžęs spausti Izraelio. Dar vienas derybų be rezultatų ratas gali tik įrodyti, kad JAV Izraelio ir Palestinos konflikto nepajėgios išspręsti.

2010 09 01 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt