antradienis, rugpjūčio 4 d.
Izraelio kova su imigrantais
tiesa.com

Izraelio vyriausybė patvirtino planus dėl užtvaros palei sieną su Egiptu statybos. Taip šalis teigia kovojanti su nelegaliais imigrantais ir teroristais.

Trys užtvaros bus pastatytos ties Eilato miestu ir Gazos Ruožo pakraštyje, be to, bus įrengtos stebėjimo priemonės. Projektas atsieis 270 milijonų dolerių ir užtruks keletą metų.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu teigė, kad sprendimas buvo priimtas norint apsaugoti šalį nuo teroristų ir perėjūnų. Jis taip pat pridūrė, kad tai buvo strateginis sprendimas siekiant išsaugoti žydišką Izraelio veidą. Vis dėlto teigiama, kad pabėgėliams vis tiek bus leidžiama prašyti leidimo patekti į šalį. 

Egipto atstovai pranešė nieko nežinantys apie tokį Izraelio sumanymą, tačiau neketiną prieštarauti, jei užkardos bus įrengtos Izraelio žemėje.

Per pastaruosius metus tūkstančiai imigrantų per Egiptą atvyko į Izraelį. Izraelio policijos duomenimis, per savaitę iš Egipto į Izraelį patenka 100–200 nelegalių imigrantų. Dauguma jų atvyksta iš Eritrėjos, Etiopijos ir Sudano.

Nuo gegužės mažiausiai 17 imigrantų, daugiausia juodaodžių, žuvo nuo Egipto policininkų rankos. Policininkų teigimu, taip stengiamasi užkirsti kelią prekybai žmonėmis.

Tai ne pirmoji šalies statoma užkarda. Izraelis yra pastatęs kontroversiškai vertinamą sieną Vakarų Krante, neva turinčią apginti Izraelio žmones nuo maištininkų. Tuo tarpu palestiniečiai tokį veiksmą traktavo kaip žemių užgrobimą. 2004-aisiais Tarptautinis Hagos teismas paskelbė patariamąjį sprendimą, jog ši siena yra nelegali ir turėtų būti nugriauta.  

2010 01 14 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt