sekmadienis, gruodžio 5 d.
Izraelyje leista skiepyti nuo koronaviruso 5–11 metų vaikus
BNS
Scanpix
Vaikų skiepijimas

Izraelis sekmadienį suteikė leidimą pradėti skiepyti 5–11 metų vaikus vakcina nuo COVID-19, sukurta bendrovių „Pfizer“ ir „BioNTech“.

„Sveikatos apsaugos ministerijos generalinis direktorius (...) leido vakcinuoti 5–11 metų vaikus“, – sakoma ministerijos pranešime.

Izraelis buvo viena pirmųjų šalių, pernai pradėjusių skiepijimo kampaniją, sudaręs susitarimą su „Pfizer“ dėl milijonų vakcinos dozių įsigijimo mainais į duomenis apie preparato veiksmingumą.

Skiepijimo kampanija leido 9 mln. gyventojų turinčios šalies sveikatos apsaugos tarnyboms visiškai imunizuoti 5,7 mln. žmonių.

Tarnybos jau yra pradėjusios skiepyti 12–17 metų nepilnamečius, bet nusprendė amžiaus kartelę nuleisti dar žemiau, atlikus papildomų „Pfizer“ vakcinos bandymų ir gavus Izraelio mokslininkų komiteto rekomendaciją.

Ankstesnę dieną Izraelio sveikatos apsaugos tarnybos pranešė apie 220 šalių užregistruotų naujų COVID-19 atvejų.

Sergamumo pikas šalyje buvo fiksuotas rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje, kai per parą būdavo nustatoma apie 10 tūkst. naujų užsikrėtimo atvejų. Tuo metu Izraelyje sparčiai plito užkrečiamesnis delta varianto koronavirusas.

Atrodo, kad itin svarbus sergamumą mažinantis veiksnys buvo skiepijimas trečiąja, imuninę apsaugą sustiprinančia vakcinos doze.

Kaip rodo klinikinių tyrimų su „Pfizer“ vakcina paskiepytais vaikais rezultatai, šis preparatas 90,7 proc. veiksmingumu apsaugo nuo ligos simptomų išsivystymo.

„Dauguma ekspertų įsitikinę, kad vaikų vakcinavimo nauda nusveria riziką“, – pabrėžė Sveikatos apsaugos ministerija.

Tokio amžiaus vaikus „Pfizer“ preparatu anksčiau buvo leista skiepyti Jungtinėse Valstijose, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Kambodžoje, Kolumbijoje ir Kuboje.

Izraelio sveikatos apsaugos ministerija mažų vaikų skiepijimo kampanijos pradžios datą paskelbs artimiausiomis dienomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 15 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt