ketvirtadienis, sausio 27 d.
Izraelyje senjorai ir medikai galės gauti 4-ąją vakcinos nuo COVID-19 dozę
BNS
Scanpix
Vakcinavimas Izraelyje

Izraelio premjeras Naftali Bennettas antradienį pareiškė, kad vyresni kaip 60 metų izraeliečiai ir medicinos darbuotojai galės pasiskiepyti ketvirtąja vakcinos nuo koronavirusinės infekcijos doze, atitinkamą rekomendaciją paskelbus ekspertų komisijai.

Toks sprendimas priimtas valstybei stengiantis suvaldyti omikron varianto plitimą, įvedus kelionių ir kitus apribojimus, bet vengdama karantino.

„Daviau nurodymą nedelsiant ruoštis vakcinacijai ketvirtąja doze“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė N. Bennettas, o jo atstovas spaudai teigė, kad Izraelis bus pirmoji šalis pasaulyje, žengusia tokį žingsnį.

„Pasaulis seks mūsų pėdomis“, – pridūrė Izraelio premjeras.

Kiek anksčiau N. Bennetas pavadino Pandemijos ekspertų komiteto rekomendaciją pradėti vyresnius kaip 60 metų žmones ir medikus skiepyti ketvirtąja vakcinos nuo koronaviruso doze „puikia žinia“.

„Tai mums padės įveikti omikron bangą, kuri apima pasaulį“, – sakė jis.

„Izraelio piliečiai buvo pirmieji pasaulyje, gavę trečiąją vakcinos nuo COVID-19 dozę, o mes ir toliau pirmaujame su ketvirtąja doze“, – sakė jis, kviesdamas atitinkančius kriterijus gyventojus „eiti ir pasiskiepyti“.

Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime pažymima, kad imunodeficitą turintys gyventojai taip pat galės gauti ketvirtąją vakcinos dozę. Ji gali būti skiriama jiems, pagyvenusiems žmonėms ir medikams praėjus mažiausiai keturiems mėnesiams po trečiojo skiepo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 22 09:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt