ketvirtadienis, gegužės 6 d.
J. Bidenas: A. Navalno padėtis „visiškai neteisinga“
Alfa.lt

JAV prezidentas Joe Bidenas šeštadienį sakė, kad kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno, kuris, pasak gydytojų, dėl bado streiko gali „bet kurią akimirką“ patirti širdies smūgį, padėtis yra „visiškai neteisinga“.

„Tai visiškai, visiškai neteisinga“, – žurnalistams sakė J. Bidenas, atsakydamas į klausimą dėl pranešimų apie prastėjančią A. Navalno sveikatą Rusijos pataisos kolonijoje.

„Visiškai nederama“, – pridūrė JAV lyderis.

Kovo 31-ąją garsiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino oponentas, kuris buvo įkalintas vasario mėnesį, paskelbė bado streiką, reikalaudamas tinkamo gydymo dėl nugaros skausmų bei kojų ir rankų tirpimo.

44 metų A. Navalnui dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmė skirta dėl senos bylos, kurioje politikas apkaltintas pinigų grobstymu, o bausmę jis atlieka pataisos kolonijoje Pokrovo mieste, esančiame maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos.

Asmeninė A. Navalno gydytoja Anastasija Vasiljeva ir dar trys gydytojai, įskaitant kardiologą Jaroslavą Ašichminą, pareikalavo kalėjimo pareigūnų leisti jiems nedelsiant susitikti su politiku.

„Mūsų pacientas bet kurią minutę gali mirti“, – šeštadienį socialiniame tinkle „Facebook“ parašė J. Ašichminas. Jis atkreipė dėmesį į kalio koncentraciją opozicijos politiko organizme ir sakė, kad A. Navalnas turėtų būti perkeltas į intensyviosios terapijos palatą.

„Mirtina aritmija gali išsivystyti bet kurią minutę“, – sakė kardiologas.

2021 04 18 11:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt