antradienis, sausio 26 d.
J. Bidenas: atėjo laikas atversti naują puslapį
BNS

Išrinktasis JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pasveikino savo sąjungininkų iš Demokratų partijos galimą valdžios perėmimą Senate kaip požymį, kad amerikiečiai nori veiksmų, ir paragino laikytis nepartietiškos politikos.

Tokius pareiškimus jis padarė sveikindamas Džordžijos demokratų kandidatus Raphaelį Warnocką ir Joną Ossofą, paskelbus naujausius antradienį vykusių rinkimų į Senatą antrojo turo rezultatus.

J. Bidenas pareiškė laukiantis galimybės bendradarbiauti su „daugumos lyderiu“ Chucku Schumeru, Niujorko demokratu.

„Po ketverių metų, po rinkimų ir po šiandienos rinkimų tvirtinimo procedūros Kapitolijuje atėjo laikas atversti naują puslapį“, – sakė J. Bidenas. Jo paties pergalę Kongresas turėtų patvirtinti vėliau trečiadienį, nors įveiktas prezidentas Donaldas Trumpas tikisi, kad jo sąjungininkai, pasitelkdami formalumus, „anuliuos“ jo pralaimėjimą.

„Amerikos žmonės reikalauja veiksmų ir nori vienybės. Optimistiškiau nei kada nors anksčiau vertinu tikimybę, kad mums pavyks įgyvendinti abu dalykus“, – sakė J. Bidenas.

J. Bidenas tučtuojau paragino Kongresą, praėjusį mėnesį nusprendusį išmokėti daugumai amerikiečių 600 dolerių (490 eurų) išmokas, dar labiau paremti dėl COVID-19 epidemijos sunkumus patiriančius tautiečius.

Demokratai, kaip ir D. Trumpas, ragino išmokėti piliečiams po 2 000 dolerių (1 600 eurų), bet Senato lyderis respublikonas Mitchas McConnellas tą iniciatyvą užblokavo.

„Ilgą laiką sakiau, kad gruodį priimtas nepartietiškas COVID-19 paramos įstatymas tėra avansas“, – pareiškė išrinktasis prezidentas.

„Mums reikia skubiai imtis tolesnių veiksmų, nes COVID-19 krizė smogia tiek raudonosioms, tiek mėlynosioms valstijoms“, – pridūrė jis.

J. Bidenas taip pat paragino Senatą skubiai patvirtinti jo siūlomus kandidatus, ypač į tokias svarbias pareigas kaip valstybės, gynybos, iždo ir krašto saugumo sekretorių postai, kad naujasis kabinetas galėtų kuo greičiau pradėti dirbti po prezidento inauguracijos sausio 20 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 07 08:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt