penktadienis, rugsėjo 18 d.
J. Bidenas ir K. Harris pažadėjo „atkurti“ Ameriką po kontroversiško D. Trumpo vadovavimo
BNS

JAV demokratai Joe Bidenas (Džo Baidenas) ir Kamala Harris (Kamala Haris) trečiadienį paskelbė pradedantys savo bendrą kampaniją perimti Baltuosius rūmus, o naujai iškept kandidatė į viceprezidento postą pareiškė, kad amerikiečiai „šaukiasi lyderystės“, kad būtų įveikta trilypė krizė – pandemija, rasinis neteisingumas ir ekonomikos nuosmukis.

Pirmąkart pasirodę kartu kaip prezidento rinkimų kampanijos partneriai vienoje Delavaro valstijos vidurinėje mokykloje, uždarytoje dėl koronaviruso epidemijos, būsimas Demokratų partijos kandidatas J. Bidenas ir jo pasirinkta K. Harris negausiam žurnalistų ir darbuotojų būriui pažadėjo užbaigti Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) prezidentavimą ir „atkurti šią šalį“.

„Viskas, kas mums rūpi – visa tai kabo ant plauko“, – sakė K. Harris.

Imigrantų šeimoje gimusi 55 metų Kalifornijos senatorė K. Harris jau pateko į istoriją kaip pirmoji tamsiaodė moteris, pasirinkta kurios nors didžiosios JAV partijos kandidate į viceprezidento postą.

Ji kalbėjo, kad šalis yra priėjusi kryžkelę, ir demonstravo savo nusiteikimą veikti ryžtingai, sakydama, kad D. Trumpas „tiesiog netinkamas šiam darbui“ ir kad jo vadovavimas „sužlugdė“ valstybę.

„Amerika šaukiasi lyderystės, tačiau turime prezidentą, labiau besirūpinantį savimi, o ne žmonėmis, kurie jį išrinko“, – teigė K. Harris.

Šis prisistatymas vyko neįprastoje kamerinėje aplinkoje, labai besiskiriančioje nuo įprastų kampanijos renginių su tūkstančiais dalyvių. Vis dėlto K. Harris atrodė telegeniška ir pasitikinti savimi, pirmąkart pasisakydama kaip kandidatė į viceprezidentus.

Tie ji, tiek J. Bidenas į renginį atvyko užsidėję apsaugines kaukes.

„Byla prieš Donaldą Trumpą ir Mike'ą Pence'ą yra aiški kaip dieną“, – sakė buvusi Kalifornijos generalinė prokurorė, smerkusi dabartinio valstybės vadovo „vadovavimo nesėkmes“ stengiantis suvaldyti daug žmonių gyvybių nusinešusią koronaviruso pandemiją, taip pat atgaivinti ekonomiką, patyrusią skaudų smūgį dėl karantino priemonių.

Imigrantų iš Jamaikos ir Indijos šeimoje gimusi K. Harris taip pat stengėsi pabrėžti šalį apėmusį pasipiktinimą policijos smurtu ir rasine nelygybe.

„Suvedame moralines sąskaitas su rasizmu ir sistemingu neteisingumu, išvedusiu naują sąžinės koaliciją į mūsų šalies gatves reikalauti pokyčių“, – kalbėjo ji.

J. Bidenui, kuris, kaip rodo dauguma nacionalinių apklausų, pagal populiarumą lenkia D. Trumpą, taip pat yra įgijęs pranašumą tokiose svyruojančiose valstijose kaip Florida ir Viskonsinas, nors savo kampaniją vedė daugiausiai būdamas užsidaręs savo namuose Vilmingtone, Delavero valstijoje, jo pasirinktos kampanijos partnerės pareiškimai buvo itin svarbūs, stengiantis sutelkti plačią rinkėjų koaliciją prieš D. Trumpą.

J. Bidenas kalbėjo, kodėl pasirinko K. Harris savo partnere, ir pabrėžė, kad ji yra ryžtinga ir patyrusi įstatymų leidėja, „pasiruošusi dirbti savo darbą nuo pat pirmosios dienos“.

("Pixabay" nuotr.)

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 13 12:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt