sekmadienis, vasario 28 d.
J. Bidenas ir V. Putinas kalbėjosi telefonu
BNS

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjosi telefonu su Jungtinių Valstijų prezidentu Joe Bidenu, antradienio vakarą pranešė Kremliaus spaudos tarnyba ir Baltieji rūmai.

„Vladimiras Putinas pasveikino Josephą Bideną su jo darbo pradžia JAV prezidento poste. Jis pažymėjo, kad Rusijos ir JAV santykių normalizavimas atitiktų abiejų šalių interesus ir, atsižvelgiant į jų ypatingą atsakomybę palaikyti saugumą ir stabilumą pasaulyje, visos tarptautinės bendruomenės [interesus]“, – sakoma Kremliaus pranešime.

„Aptartos bendradarbiavimo galimybės kovojant su tokia opia problema kaip koronaviruso pandemija, taip pat kitose srityse, įskaitant prekybą ir ekonomiką“, – priduriama jame.

Pasak Baltųjų rūmų, J. Bidenas per tą pokalbį išreiškė susirūpinimą dėl opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno arešto, taip pat palietė klausimus dėl Rusijos dalyvavimo didžiulėje kibernetinio šnipinėjimo kampanijoje ir įtariamo atlygio siūlymo Talibanui už amerikiečių karių žudymą Afganistane.

Pirmojo telefoninio pokalbio metu su V. Putinu J. Bidenas taip pat išreiškė susirūpinimą dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą, nurodė Baltieji rūmai.

J. Bidenas dar kartą patvirtino Vašingtono „tvirtą paramą Ukrainos suverenitetui“ ir išreiškė susirūpinimą dėl „Aleksejaus Navalno apnuodijimo“ ir policijos susidorojimo su jo šalininkais, žurnalistams sakė Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Jen Psaki.

Tačiau naujasis JAV prezidentas taip pat siekė pasilikti vietos diplomatijai, pareiškęs Rusijos vadovui, kad abi valstybės turėtų sutarti dėl ginklų kontrolės sutarties pratęsimo penkeriems metams iki kito mėnesio pradžios, kai ji liausis galiojusi, nurodė pareigūnai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 27 09:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt