šeštadienis, rugsėjo 19 d.
J. Bidenas kaltina D. Trumpą kurstant neramumus JAV
BNS

JAV demokratų kandidatas į prezidentus Joe Bidenas pirmadienį apkaltino šalies vadovą Donaldą Trumpą kurstant smurtą, šalyje jau savaitę tęsiantis aukų pareikalavusiems neramumams, iškėlusiems į politinės darbotvarkės viršų teisėtvarkos temą, likus vos dviem mėnesiams iki valstybės vadovo rinkimų.

Ši J. Bideno kalba Pitsberge, esančiame „svyruojančioje“ Pensilvanijos valstijoje, laikoma gyvybiškai svarbia jo rinkimų kampanijai, kadangi antradienį D. Trumpas vyksta į Viskonsino Kenošos miestą, kur pristatys savo požiūrį į šalį apėmusius neramumus.

Suaktyvėjęs po kelis mėnesius galiojusių kelionių suvaržymų, taikytų kovojant su COVID-19, J. Bidenas staiga pajuto būtinybę gintis nuo D. Trumpo pašaipių komentarų apie jo neva silpną reakciją į pastarojo meto įvykius Amerikoje – nuo protestų prieš rasizmą iki riaušių, šaudynių ir turtą ginti pasiryžusių asmenų veiksmų Kenošoje bei Oregono Portlande.

D. Trumpui mėginant pakeisti diskusijų temą iš daugelio kritikuojamo jo atsako į koronaviruso pandemiją į jo mėgstamą – kovą su nusikalstamumu, J. Bidenas rizikuoja netekti impulso, leidusio jam įsitvirtinti kaip lapkričio 3 dieną vyksiančių rinkimų favoritui.

77 metų demokratas sudavė atsakomąjį smūgį pavadinęs D. Trumpo kadenciją prezidento poste „nuodingu reiškiniu mūsų šalyje“.

„Liepsnoja gaisrai, o mes turime prezidentą, kuris kursto liepsnas užuot su jomis kovojęs“, – tvirtino J. Bidenas.

„Dabartinis prezidentas nesugeba pasakyti mums tiesos, nesugeba pripažinti faktų ir yra nepajėgus gydyti“, – pridūrė jis.

Nors D. Trumpas praėjusią savaitę ne kartą perspėjo rinkėjus, kad J. Bideno pergalės atveju Amerikoje jie „nebus saugūs“, demokratas savo 22 minutes trukusioje kalboje, pasakytoje beveik tuščioje salėje dėl koronaviruso pavojaus, pamėgino panaudoti prieš varžovą respublikoną jo paties ginklą ir paklausė: „Ar tikrai jaučiatės saugiau valdant Donaldui Trumpui?“

J. Bideno teigimu, buvęs nekilnojamojo turto magnatas „negali sustabdyti smurto, nes pats jį kurstė daugelį metų“.

D. Trumpas „galbūt tiki, kad gražbyliavimas žodžiais „teisė ir tvarka“ jį stiprina, tačiau faktas, kad jis negali paraginti savo šalininkų liautis veikti šioje šalyje lyg sukarintos pajėgos, rodo, koks jis yra silpnas“, pareiškė demokratų kandidatas.

J. Bidenas, kurį respublikonai kaltina aiškiai nesmerkiant smurto, prasiveržiančio per kairuolių rengiamus antirasistinius protestus, pamėgino nuraminti rinkėjus.

„Plėšikavimas nėra protesto forma, gaisrų sukėlimas nėra protesto forma“, – pareiškė jis.

„Visa tai nėra protesto forma. Tai yra tikrų tikriausia savivalė, o už ją atsakingi asmenys turi būti patraukti atsakomybėn“, – sakė J. Bidenas.

Tuo metu D. Trumpas per spaudos konferenciją Baltuosiuose rūmuose skundėsi, kad jo varžovas dėl smurto „regis, daugiausia kaltino policiją ir teisėsaugą“, o ne kairiųjų pažiūrų radikalus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 01 12:41
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt