ketvirtadienis, lapkričio 26 d.
J. Bidenas: mes būsime JAV rinkimų nugalėtojai
BNS

Demokratų kandidatas Joe Bidenas trečiadienį pareiškė esąs tikras, kad užsitikrins prezidento postą, kai bus suskaičiuoti visi balsai, ir pridūrė, kad pirmauja prieš savo varžovą prezidentą Donaldą Trumpą likusiose svyruojančiose valstijose, nulemsiančiose šio balsavimo baigtį.

„Dabar, po ilgos [balsų] skaičiavimo nakties, yra aišku, jog laimėjome pakankamai valstijų, kad surinktume 270 rinkikų balsų, reikalingų laimėti prezidento postą“, – J. Bidenas sakė Delavero valstijos mieste Vilmingtone, kuriame jis gyvena.

„Esu čia ne tam, kad pareikščiau, jog mes laimėjome, – pridūrė jis. – Esu čia, kad praneščiau – kai skaičiavimas bus baigtas, tikime, kad būsime nugalėtojai.“

Buvęs viceprezidentas, kalbėjęs santūriu ir ramiu tonu, pabrėžė, kad „privalo būti suskaičiuotas kiekvienas balsas“, atmesdamas D. Trumpo kampanijos pastangas įtikinti teismą sustabdyti balsų skaičiavimą Mičigane. JAV televizijos trečiadienį paskelbė prognozuojančios, kad Mičigane laimi J. Bidenas ir kad jam atitenka šios valstijos 16 rinkikų balsų.

„Mes, tauta, nebūsime nutildyti“, – pareiškė J. Bidenas, šalia kurio stovėjo jo kampanijos partnerė Kamala Harris.

77 metų J. Bidenas kalbėjo apie tris Didžiųjų Ežerų regiono valstijas, galinčias tapti raktu į demokrato galutinę pergalę. J. Bidenas pabrėžė Viskonsine laimėjęs apie 20 tūkst. persvara.

„Mičigane mes pirmaujame daugiau kaip 35 tūkst. balsų ir [ši persvara] auga – daug didesnis skirtumas, negu prezidentas Trumpas laimėjo Mičigane 2016 metais“, – kalbėjo jis.

Kalbėdamas apie bene svarbiausią valstiją per šiuos rinkimus, J. Bidenas pareiškė: „Esu labai gerai nusiteikęs dėl Pensilvanijos.“

Pensilvanijoje suskaičiavus balsalapius 84 proc. apylinkių pirmavo D. Trumpas. Vis dėlto J. Bidenas sakė, kad didžioji dalis dar nesuskaičiuotų balsų yra atsiųsti paštu, o remiantis jau suskaičiuotais balsavimo paštu rezultatais, Pensilvanijoje 78 proc. šių balsų tenka demokratui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 11 05 08:18
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt