šeštadienis, lapkričio 27 d.
J. Bidenas: nesiųsiu dar vienos amerikiečių kartos į Afganistaną
BNS
Scanpix
Joe Bidenas

JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį teisino amerikiečių pajėgų išvedimą iš Afganistano ir sakė, jog scenarijus, kai sustiprėjęs Talibanas užvaldo šią šalį, nėra neišvengiamas.

Kalbėdamas Baltuosiuose rūmuose prezidentas taip pat patvirtino, kad JAV pajėgos iš Afganistano bus išvestos iki rugpjūčio 31-osios, nors anksčiau planuota tą padaryti iki rugsėjo 11-osios.

Vis dėlto prezidentas pripažino, jog praėjus beveik 20 metų po to, kai amerikiečių pajėgos po 2001-ųjų rugsėjo 11-osios atakų nuvertė Talibano režimą, yra „mažai tikėtina“, kad Kabulas galės kontroliuoti visą šalį.

Pasak J. Bideno, JAV pajėgos pasiekė savo tikslus Afganistane: nukovė Osamą bin Ladeną, susilpnino „al Qaeda“ ir užkirto kelią tolesnėms atakoms prieš Jungtines Valstijas.

„Užbaigiame ilgiausią Amerikos karą“, – sakė jis. Pentagonas yra nurodęs, kad iš Afganistano jau išvesta 90 proc. JAV karių.

„Status quo nėra išeitis, – sakė J. Bidenas. – Nesiųsiu dar vienos amerikiečių kartos į karą Afganistane.“

„Jungtinės Valstijos negali sau leisti toliau laikytis politikos, sukurtos siekiant reaguoti į tokį pasaulį, koks jis buvo prieš 20 metų, – sakė jis. – Mums reikia reaguoti į grėsmes ten, kur jos yra šiandien.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 09 08:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt