pirmadienis, gegužės 10 d.
J. Bidenas pažadėjo JAV pagalbą didelio COVID-19 pliūpsnio apimtai Indijai
BNS

JAV prezidentas Joe Bidenas pirmadienį kalbėdamasis telefonu su Indijos ministru pirmininku Narendra Modi pažadėjo, kad Amerika skubiai suteiks pagalbą didelio koronavirusinės infekcijos COVID-19 pliūpsnio apimtai šaliai.

J. Bidenas „pažadėjo tvirtą Amerikos paramą Indijos žmonėms, kuriuos paveikė pastarasis COVID-19 atvejų pliūpsnis“, sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

Jungtinės Valstijos „suteiks įvairios skubios pagalbos, įskaitant su deguonimi susijusias atsargas, vakcinų medžiagas ir terapijos priemones“, pridūrė Baltieji rūmai, cituodami J. Bideno ir N. Modi pokalbį.

Jungtinės Valstijos jau sekmadienį paskelbė skubiai suteiksiančios pagalbą šiai šaliai, paaštrėjus kritikai Indijoje, tampančiai vis svarbesne Vašingtono partnere, kad Amerika nesidalija savo vakcinų atsargomis.

Kaip nurodoma Naujojo Delio pranešime, N. Modi „perdavė nuoširdžią padėką už pasiūlytą pagalbą“.

Baltieji rūmai nepaminėjo vieno į Indijos pranešimą įtraukto momento, jog N. Modi kalbėjosi su J. Bidenu apie galimybę sušvelninti intelektinės nuosavybės reikalavimus vakcinoms nuo COVID-19.

Toks žingsnis „užtikrintų besivystančioms šalims greitą ir prieinamą prieigą prie vakcinų ir vaistų“, sakoma Indijos pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 27 11:51
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt