sekmadienis, vasario 28 d.
J. Bidenas: per artėjančius 4 metus NATO nebeliks, jei D. Trumpas bus dar kartą išrinktas prezidentu
tiesa.com
facebook nuotrauka

Demokratų kandidatas į JAV prezidentus Joe Bidenas lėšų rinkimo renginyje Hiustone nuspėjo, kad NATO bus sunaikinta, jei dabartinis šalies vadovas Donaldas Trumpas bus išrinktas antrajai kadencijai, praneša portalas „Washington Examiner“.

„Jeigu demokratas, neduok Dieve, nelaimės artėjančių rinkimų, NATO bus užbaigtas per artėjančius 4 metus“, – apie 29 valstybes vienijantį karinį aljansą teigė buvęs JAV viceprezidentas. 78 metų J. Bidenas taip pat nepraleido progos pasigirti savo ryšiais su kitomis šalimis, teigdamas, kad jis „per pastaruosius 45 metus sutiko visus iki vieno pasaulio lyderį“.

„Pasitraukus iš posto su manimi susisiekia daugiau pasaulio lyderių, nei galėtumėte įsivaizduoti“, – gyrėsi politikas. Kandidatas taip pat nepraleido progos sukritikuoti D. Trumpo sprendimą nužudyti Irano Kudsų pajėgų vadą Qassemą Soleimani, teigdamas, kad dabar abi valstybės gali bet kada pradėti plataus masto karinį konfliktą. „Mes esame ties karo su Iranu riba.

Tai jau esu sakęs anksčiau. Kas mane dėl D. Trumpo neramina, tai kad kuo labiau sienos artinasi prie jo, tuo padrikesnis jis bus, – teigė J. Bidenas. – Ir aš tai buvau nuspėjęs. Gerbiamieji, mes turime kuo greičiau apsukti tai į priešingą pusę. Jis dar tebeturi 9–10 mėnesių – Dievas težino, kas dar gali atsitikti.“

J. Bidenas JAV aljansų atkūrimą yra paskelbęs savo jau trečiosios rinkimų kampanijos kertiniu punktu, puldamas dabartinį vadovą dėl, kaip pats vadina, nerūpestingų užsienio politikos veiksmų, kurie dar labiau kursto pasaulio nestabilumą.

„Aš esu tikrai įsitikinęs, kad nebebus NATO. Mūsų aljansai bus visiškai sudarkyti, – dar lapkritį teigė demokratas. – Šie ryšiai jau yra gadinami.“ Prieš pat D. Trumpui laimint prezidento postą 2016 m., J. Bidenas kaip viceprezidentas teigė, kad jam teko „patikinti“ NATO valstybes, jog būsimojo šalies vadovo retorikos nereikėtų priimti rimtai.

Politikas tvirtino, kad Estijos, Latvijos ir Lietuvos lyderiai prašė jo kreiptis į savo šalies piliečius bei patvirtinti, kad JAV išties remtų juos karo su Rusija atveju. „Arba jis visiškai neturi jokio intelektualinio turinio, kai jis šneka, arba jis yra visiškai pavojingas“, – tuo metu teigė J. Bidenas.

2020 01 21 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt