pirmadienis, kovo 1 d.
J. Bidenas po D. Trumpo išteisinimo įspėja – „demokratija yra trapi“
Alfa.lt

Nors Donaldas Trumpas Senato apkaltos procese buvo išteisintas dėl maišto kurstymo, jam keliami kaltinimai yra neginčijami, o išpuolis prieš Kapitolijų rodo, kad „demokratija yra trapi“, šeštadienį pareiškė JAV prezidentas Joe Bidenas.

„Nors per galutinį balsavimą jis nebuvo pripažintas kaltu, kaltinimų esmė yra neginčijama“, – pareiškė jis po balsavimo.

Kad D. Trumpas būtų pripažintas kaltu, jam mestus kaltinimus turėjo palaikyti du trečdaliai senatorių 100 vietų Senate. Kad buvęs prezidentas būtų išteisintas, jam reikėjo užsitikrinti mažiausiai 34 senatorių palaikymą.

Už D. Trumpo pripažinimą kaltu balsavo 57 Senato nariai, bet kiti 43 jį pripažino nekaltu. 

„Šis liūdnas mūsų istorijos skyrius mums priminė, kad demokratija yra trapi. Kad ją būtina visada ginti. Kad mes privalome nuolat būti budrūs“, – pareiškė J. Bidenas.

Apkaltą buvusiam valstybės vadovui inicijavę demokratai teigė, kad jis sąmoningai kurstė įtampą šalyje po to, kai lapkričio 3 dieną pralaimėjo prezidento rinkimus J. Bidenui, be konkrečių įrodymų teigdamas, kad balsavimo procesą aptemdė masinis klastojimas.

Sausio 6 dieną per mitingą netoli Baltųjų rūmų jis pasakė ugningą kalbą, kviesdamas minią žygiuoti į Kongresą, kur tą dieną buvo tvirtinama J. Bideno pergalė. D. Trumpas taip pat ragino savo šalininkus „velniškai kovoti“ („fight like hell“), prieš šiems patraukiant į Kapitolijų.

2021 02 14 13:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt