trečiadienis, spalio 20 d.
J. Bidenas ragina amerikiečius demonstruoti vienybę
BNS
Scanpix
Joe Bidenas

JAV prezidentas Joe Bidenas penktadienį, Rugsėjo 11-osios atakų 20-ųjų metinių išvakarėse, paskelbtame vaizdo įraše paragino amerikiečius pademonstruoti vienybę, „mūsų didžiausią stiprybę“.

2001 metais, kai įvykdyti tarptautinio teroristų tinklo „al Qaeda“ smūgiai užgrobtais lėktuvais, J. Bidenas buvo senatorius. Dabar jis pirmąkart šių įvykių metines mini būdamas vyriausiuoju ginkluotųjų pajėgų vadu.

Šeštadienį prezidentas ir pirmoji ponia Jill Biden apsilankys trijose Rugsėjo 11-osios atakų vietose: Niujorke, Pentagone ir Pensilvanijoje.

Tačiau J. Bidenas, daug kritikuojamas už tai, kaip jis valdė JAV pajėgų pasitraukimą iš Afganistano ir stengiasi suvaldyti COVID-19 pandemiją, veikiausiai viešai nekalbės ceremonijų metu.

Vietoj to Baltieji rūmai vėlai penktadienį paskelbė iš anksto įrašytą kreipimąsi, kuriame J. Bidenas kalbėjo apie „tikrąjį tautinės vienybės jausmą“, atsiradusį po išpuolių, pasireiškiantį „didvyriškumu visur – tikėtinose ir netikėtose vietose“.

„Man tai yra pagrindinė Rugsėjo 11-osios pamoka, – kalbėjo prezidentas. – Vienybė yra didžiausia mūsų stiprybė.“

„Vienybė nereiškia, kad turime tikėti tuo pačiu, bet privalome iš esmės gerbti ir tikėti vienas kitu ir šia tauta“, – šešių minučių trukmės vaizdo įraše sakė J. Bidenas.

J. Bidenas atvyko į Niujorką penktadienio vakarą, o miesto panoramą nušvietė instaliacija „Tribute in Light“, bauginančiai žyminti vietą, kur kadaise stovėjo du Pasaulio prekybos centro dangoraižiai.

Pirmoji prezidento stotelė šeštadienį bus Nacionalinis Rugsėjo 11-osios memorialas, įkurtas bokštų dvynių, į kuriuos prieš 20 metų rėžėsi užgrobti lėktuvai, vietoje, o siaubo apimtas pasaulis stebėjo tuos įvykius per televiziją.

Iš ten J. Bidenas vyks į žemės ūkio lauką ties Šanksviliu Pensilvanijos valstijoje, kur sudužo ketvirtasis lėktuvas, kai orlaivio keleiviai sukilo prieš užgrobėjus, kad jis nepasiektų Vašingtono. Galiausiai JAV vadovas apsilankys Pentagone, kur galingiausia pasaulio kariuomenė patyrė neįsivaizduojamą smūgį savo namams.

Savo vaizdo žinutėje JAV prezidentas išreiškė skausmą, kurį sukelia prisiminimai apie Rugsėjo 11-ąją, pareiškęs: „Nesvarbu, kiek laiko praėjo, šie minėjimai viską skaudžiai sugrąžina, tarsi būtum gavęs tas naujienas prieš kelias sekundes.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 11 10:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt