šeštadienis, spalio 16 d.
Japonija dėl preparatų užteršimo nebenaudos „Moderna“ vakcinos
BNS
Scanpix
"Moderna" vakcina

Japonija nebenaudos 1,63 mln. dozių savo turimos „Moderna“ vakcinos nuo COVID-19, gavusi informacijos, kad kelios šių preparatų partijos yra užterštos, ketvirtadienį pranešė farmacijos įmonė „Takeda“ ir Sveikatos apsaugos ministerija.

„Takeda“, atsakinga už „Moderna“ vakcinos pardavimus ir platinimą Japonijoje, nurodė „gavusi pranešimų iš kelių skiepijimo centrų, kad konkrečių partijų neatidarytuose buteliukuose buvo rasta pašalinių medžiagų“.

„Pasikonsultavę su Sveikatos apaugos ministerija nusprendėme sustabdyti šios partijos vakcinos naudojimą nuo rugpjūčio 26 dienos“, – pridūrė bendrovė.

Įmonė apie šį incidentą informavo gamintojus ir „pareikalavo skubiai ištirti“.

Į prašymą pakomentuoti padėtį „Moderna“ kol kas neatsakė.

„Takeda“ nepateikė detalių apie užteršimo pobūdį, bet nurodė, kad iki šiol negauta jokių pranešimų apie žmonių, paskiepytų galimai užterštais preparatais, sveikatos sutrikimus.

Sveikatos apsaugos ministerija nurodė kartu su „Takeda“ sieksianti, kad būtų gauta alternatyvių dozių ir kad šalyje nebūtų sutrikdyta vakcinavimo programa, kurios pradžia buvo vangi, bet pataruoju metu skiepijimo tempas išaugo.

Iki šiol visiškai paskiepyta apie 43 proc. Japonijos gyventojų, bet šalis kovoja su rekordiniu COVID-19 protrūkiu, plintant užkrečiamesniam koronaviruso delta variantui.

Šalyje nuo pandemijos pradžios mirė apie 15,5 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Daugelyje Japonijos regionų paskelbti griežti epidemiologiniai suvaržymai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 08 26 09:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt