ketvirtadienis, vasario 25 d.
Japonija ketina mėnesiui pratęsti dėl COVID-19 paskelbtą ekstremaliąją padėtį
BNS

Japonijos vyriausybė antradienį ketina mėnesiui pratęsti dėl koronaviruso pandemijos paskelbtą ekstremaliąją padėtį, liekant mažiau nei pusmečiui iki pernai atidėtų Tokijo olimpinių žaidynių pradžios.

Vėliau antradienį ministrų kabinetas turėtų paskelbti oficialų pranešimą, o premjeras Yoshihide Suga vakare planuoja surengti spaudos konferenciją.

Apie ekstremaliosios padėties pratęsimą pastaruoju metu daug kalbėjo japonų pareigūnai, o vyriausybės atstovas spaudai Katsunobu Kato antradienio rytą žurnalistams sakė, jog, „mūsų supratimu, dar kuri laiką turime išlikti budrūs“.

Vienuolikoje Japonijos prefektūrų, įskaitant Tokiją ir jo apylinkes, šiuo metu dėl pandemijos yra paskelbta ekstremalioji padėtis, turinti galioti iki vasario 7 dienos. Spėjama, kad ekstremalioji padėtis bus mėnesiui pratęsta dešimtyje prefektūrų.

Kitaip nei daugelyje kitų šalių, įsivedusių griežtus karantinus, Japonijoje taikomos gerokai švelnesnės, rekomendacinio pobūdžio kovos su pandemija priemonės.

Visgi šiuo metu parlamente svarstomi įstatymų projektai, numatantys sugriežtinti ekstremaliosios padėties metu galiojančias taisykles. Be kita ko, bus numatyta galimybė skirti baudas įmonėms, nepaisančioms raginimų sutrupinti darbo laiką, taip pat bausti asmenims, kurie nustačius jiems koronavirusinę infekciją atsisako hospitalizacijos arba nepateikia informacijos, reikalingos kontaktams atsekti.

Vyriausybė, nepaisydama gruodį smarkiai išaugusio sergamumo koronavirusine infekcija, delsė skelbti ekstremaliąją padėtį. Iš pradžių ji buvo įvesta tik Tokijuje ir apylinkėse, tačiau blogėjant epidemiologinei situacijai po savaitės paskelbta ir virtinėje kitų regionų.

Visgi Japonijoje COVID-19 protrūkis santykinai mažas, palyginti su kitomis pasaulio šalimis. Nuo pandemijos pradžios šalyje nuo koronavirusinės infekcijos mirė kiek daugiau nei 5 700 žmonių.

Tačiau gydytojai perspėja, kad ligoninės epidemijos labiausiai paveiktuose regionuose sunkiai tvarkosi – iš dalies dėl to, kad privačios klinikos gali atsisakyti priimti COVID-19 pacientus.

Viešosios nuomonės apklausos rodo, kad šalies visuomenė pritaria tieks ekstremaliosios padėties įvedimui, tiek jos pratęsimui.

Tuo metu Y. Sugos vyriausybės populiarumas pastaruoju metu smarkiai sumenko, gyventojams nepalankiai vertinant jos atsaką į trečią koronaviruso bangą, sustiprinusią abejones, ar pavyks šią vasarą surengti Tokijo olimpines žaidynes, kurios pernai buvo atidėtos dėl pandemijos.

Japonijos vyriausybė ir žaidynių organizatoriai tvirtina, kad olimpiada įvyks, ir parengė virtinę priemonių, kurios, ant jų, leis surengti saugias žaidynes

Japonija suspendavo leidimą užsienio atletams atvykti į šalį treniruotis, kol galioja ekstremalioji padėtis. Dėl paskelbto draudimo įvažiuoti leidimo gyventi šalyje neturintiems užsienio atletams teko atšaukti ar atidėti virtinę sporto renginių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 02 02 11:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt