šeštadienis, balandžio 10 d.
Japonija ruošiasi atšaukti nepaprastąją padėtį Tokijuje
Alfa.lt

Japonijos vyriausybė ketvirtadienį paskelbė artimiausiu metu nutrauksianti nepaprastąją padėtį, įvestą Tokijuje ir jo apylinkėse siekiant pažaboti koronavirusinės infekcijos plitimą.

Toks žingsnis žengtas nepaisant susirūpinimo, kad epidemiologinė padėtis pavasarį galėtų vėl pablogėti, artėjant kitą savaitę prasidėsiančiai olimpinio deglo nešimo estafetei.

Pasak japonų premjero Joshihide Sugos, nepaprastoji padėtis bus atšaukta sekmadienį. Toks sprendimas liudija apie vyriausybės norą nevaržyti ekonomikos.

Tačiau kai kurie ekspertai perspėja, kad nors Tokijuje pavyko sumažinti naujų susirgimų skaičių, sergamumo kreivė stabilizavosi ir galėtų vėl pradėti kilti aukštyn.

Daugiausia rekomendacinio pobūdžio nepaprastoji padėtis šalyje buvo įvesta sausį: visų pirma, buvo prašyta barų, restoranai ir kitų įstaigų užsidaryti iki 20 valandos. Y. Suga pareiškė palaikantis pasirengimą pernai atidėtai Olimpiadai, turinčiai prasidėti artėjančią liepą.

126 mln. gyventojų turinčiai Japonijai pavyko išvengti prastų sergamumo ir mirtingumo rodiklių neįvedant griežto karantino. Sveikatos ministerijos duomenimis, iš viso nustatyta apie 450 tūkst. užsikrėtimo ir per 8,7 tūkst. mirties atvejų.

Prasčiausia epidemiologinė padėtis pasaulyje šiuo metu yra susiklosčiusi Jungtinėse Valstijose, kur nustatyta per 29,6 mln. COVID-19 atvejų ir mirė daugiau kaip 538 tūkst. užsikrėtusiųjų.

2021 03 19 08:12
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt