ketvirtadienis, gegužės 19 d.
Japonijai išsiųstoje „Modernos“ vakcinoje rasta nerūdijančiojo plieno dalelių: bendrovė nemano, kad pacientai nukentės
BNS
Fotobankas

Farmacijos įmonė „Moderna“ trečiadienį pranešė, kad į Japoniją išsiųstoje vakcinos nuo COVID-19 partijoje buvo aptikta nerūdijančiojo plieno dalelių, bet bendrovė pridūrė nemananti, jog šios priemaišos kelia „pernelyg didelę riziką pacientų saugumui“.

JAV bendrovės reputacija patyrė skaudų smūgį, kai Japonijoje buvo atšaukta šimtai tūkstančių dozių vakcinos, gavus pranešimų apie buteliukuose rastas priemaišas.

Tarnybos taip pat tiria atvejus, kai mirė du vyrai, kuriems buvo suleista vakcinos iš užterštos partijos. Vis dėlto šių asmenų mirties priežastis kol kas nežinoma.

„Moderna“ ir jos partnerės Japonijoje „Takeda“ bendrame pranešime sakoma, kad pavyko nustatyti, jog vienos iš trijų atšauktų partijų užteršimo šaltinis buvo vakcinų gamybos linija Ispanijoje veikiančiame farmacijos fabrike, valdomame bendrovės „ROVI Pharma Industrial Services“.

„Nerūdijančiojo plieno dalelių retas buvimas „Modernos“ vakcinoje nuo COVID-19 nekelia pernelyg didelės rizikos pacientų saugumui ir nedaro neigiamo poveikio šio produkto naudos ir rizikos profiliui“, – sakoma pranešime.

Įmonės pridūrė, kad tokio dydžio metalo dalelės, kartu su vakcina sušvirkštos į raumenis, gali sukelti vietinę reakciją, bet didesnių padarinių veikiausiai nebūtų.

„Nerūdijantysis plienas dažnai naudojamas širdies vožtuvams, sąnarių protezams ir metalinėms siūlėms bei kabėms. Taigi, nesitikima, kad dalelių, aptiktų šiose partijose Japonijoje, injekcija lemtų padidėjusią medicininę riziką“, – rašo „Moderna“ ir „Takeda“.

„Moderna“ pridūrė, kad kol kas nesama jokių įrodymų, jog minėtų dviejų paskiepytų vyrų mirtis yra kaip nors susijusi su jiems suleista vakcina. „Ryšys šiuo metu vertinamas kaip atsitiktinis“, – rašo bendrovė, bet pridūrė, kad tyrimas tęsiamas.

Praeitą savaitę Japonija sustabdė skiepijimą 1,63 mln. „Moderna“ vakcinos dozių visoje šalyje.

Iki šiol nuo pandeminio koronaviruso jau paskiepyta apie 46 proc. Japonijos gyventojų, šaliai kovojant su rekordine COVID-19 banga, iš dalies nulemta koronaviruso užkrečiamesnio delta varianto.

Šalyje mirė apie 16 tūkst. koronavirusu užsikrėtusių žmonių. Didelėje dalyje šalies tebegalioja griežti epidemiologiniai suvaržymai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 09 02 09:07
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt