trečiadienis, liepos 28 d.
Japonijoje brazilų olimpinės komandos narių viešbutyje išaiškintas COVID-19 židinys
BNS
Scanpix
Tokijas

Viename Japonijos viešbutyje, kuriame yra apgyvendinti Brazilijos dziudo olimpinės komandos sportininkai, mažiausiai aštuoniems darbuotojams nustatyta koronaviruso infekcija, ketvirtadienį pranešė vietos pareigūnai.

Sveikatos apsaugos ir sporto pareigūnai į vakarus nuo Tokijo esančiame Hamamacu mieste nurodė, kad prieš praeitą šeštadienį atvykstant apie 30 narių turinčiai dziudo delegacijai viešbutyje buvo atlikti tikrinimai dėl COVID-19.

Kaip pranešama, nė vienas iš užsikrėtusių asmenų su sportininkais kontakto neturėjo.

Tokijuje ruošiamasi surengti beprecedentes vasaros olimpines žaidynes, vyksiančias daugiausiai be žiūrovų, atletams, pareigūnams ir žurnalistams taikant griežtas epidemijos prevencijos taisykles.

Su dziudo komandos nariais „dirba tik turintys neigiamo testo patvirtinimus“, naujienų agentūrai AFP sakė Hamamacu miesto sporto pareigūnas Yoshinobu Sawada.

„Paaiškinome komandai, kad [tiesiogiai kontaktuojančiųjų] burbule dalyvauja tik [sveiki darbuotojai]. Manau, jie suprato padėtį ir mūsų priemones prieš infekcija“, – pridūrė pareigūnas.

Koronaviruso infekcija taip pat buvo nustatyta vienam iš užsikrėtusių viešbučio darbuotojų šeimos nariui, pridūrė Hamamacu pareigūnai.

Tokijuje šiuo metu galioja ekstremalioji epidemiologinė padėtis, virusui sparčiai plintant. Trečiadienį mieste buvo nustatyti 1 149 nauji COVID-19 atvejai  – daugiausiai nuo sausio.

Keliose teritorijose aplink sostinę taikomos švelnesnės COVID-19 prevencijos priemonės.

Olimpinių žaidynių dalyviai privalės laikytis griežtos tvarkos ir bus daugiausiai atskirti nuo Japonijos gyventojų.

Be to, vienas Rusijos septynetų regbio komandos darbuotojas buvo hospitalizuotas, nustačius jam koronavirusinę infekciją, AFP sakė šiuo sportininkus priėmusio Japonijos vakarinio Munakatos miesto pareigūnas.

Ši komanda, sudaryta iš 16 sportininkų ir dešimties darbuotojų, atskrido į Tokijo oro uostą liepos 10 dieną. Pasak šaltinio, nuo to laiko jie neturėjo jokių glaudžių kontaktų su vietos pareigūnais ar gyventojais.

Kiti komandos nariai šiuo metu atlieka karantiną savo apgyvendinimo vietoje, bet jeigu jų COVID-19 testai ketvirtadienį bus neigiami, sportininkai galės tęsti treniruotes jau penktadienį, pridūrė AFP pašnekovas.

Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) trečiadienį pranešė, kad iš daugiau kaip 8 tūkst. žmonių, atvykusių į žaidynes liepos 1–13 dienomis, tik trims buvo nustatyta COVID-19. Šie asmenys buvo izoliuoti.

TOKS vadovas Thomas Bachas  taip pat pažadėjo „nesukelti jokios rizikos“ Japonijai vykstant žaidynėms, prasidėsiančioms liepos 23 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 15 09:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt