ketvirtadienis, liepos 9 d.
Japonijoje po liūčių kilus potvyniams ir susidarius nuošliaužoms žuvo mažiausiai 10 žmonių
tiesa.com
Pixabay nuotrauka

Japonijoje į rytus nuo Tokijo po smarkių liūčių kilus potvyniams ir susidarius nuošliaužoms žuvo mažiausiai 10 žmonių ir buvo padaryta papildomos žalos rajonuose, dar neatsigavusiuose po pastarojo meto taifūnų, šeštadienį pranešė pareigūnai.

Gelbėtojai rado Čibos prefektūroje dingusio žmogaus, kurio automobilį nunešė potvynio srautai, palaikus. Dar vienas žmogus yra dingęs Fukušimos prefektūroje labiau į šiaurę, dar neatsigavusioje po šį mėnesį siautėjusio taifūno „Hagibis“.

Per potvynius devyni žmonės žuvo Čiboje ir vienas Fukušimoje.

Liūtys aprimo ir potvyniai atslūgo, tačiau dalis Čibos teritorijos liko užlieta. Apie 4,7 tūkst. namų neturėjo tekančio vandens, vėlavo ar buvo atšaukti kai kurie traukiniai.

Čibos prefektūros Midorio rajone purvo nuošliaužos sutraiškė tris namus, žuvo po jais palaidoti trys žmonės. Kita purvo nuošliauža užgriuvo namą netoliese esančioje Ičiharoje, žuvo moteris.

Nagaros ir Čionano miestuose keturi žmonės nuskendo užlietuose automobiliuose. Fukušimos prefektūros Somos mieste parke buvo rastas moters lavonas. Prieš tai buvo pranešta apie srovės nuneštą automobilį, jame buvęs keleivis ar keleivė dar nerasti.

Dėl smarkaus lietaus Čibos prefektūros Indzajaus mieste penktadienį neįvyko „Zozo“ čempionato – pirmojo „PGA Tour“ Japonijoje organizuoto profesionalaus golfo turnyro – antrasis turas.

Šeštadienį į varžybas nebuvo įleisti žiūrovai. Japonijos premjeras Shinzo Abe šeštadienio rytą sušaukė nepaprastųjų situacijų darbo grupės pasitarimą. Ministro pirmininko kanceliarija pranešė, kad penktadienį per pusdienį iškrito viso mėnesio kritulių norma.

Prieš dvi savaites Japoniją užgriuvęs galingas taifūnas „Hagibis“ sukėlė smarkių potvynių, visoje šalyje žuvo arba laikomi žuvusiais daugiau kaip 80 žmonių. Rugsėjį kitam taifūnui nusiaubus Čibą buvo apgriauti ar sugriauti 50 tūkst. namų.

2019 10 26 13:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt