sekmadienis, liepos 3 d.
Japonijoje sulaikytas 342 tūkst. eurų COVID-19 paramą per klaidą gavęs vyras
BNS
BNS
Asociatyvi nuotrauka

Japonijoje buvo suimtas vyras, kuriam per klaidą buvo pervesta 360 tūkst. JAV dolerių (342 tūkst. eurų) parama pagal programą, skirtą padėti nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiems gyventojams, ir jis negrąžina pinigų, nes esą pralošė juos internete, ketvirtadienį pranešė policija.

Vietos pareigūnai deda pastangas atgauti pinigus iš 24 metų vyriškio, kuris tikina, kad juos grąžins, „nors ir po truputį“.

Atokaus Abu miesto pareigūnų klaida ir vyro nesugebėjimas grąžinti neteisėtai gautų pinigų išprovokavo pasipiktinimo bangą Japonijoje ir tapo plačiai aptariama tema pokalbių laidose.

46,3 mln. jenų vienkartinę išmoką praėjusį mėnesį jam per klaidą pervedė pareigūnai, organizavę pinigų dalybas nuo pandemijos nukentėjusiems gyventojams, gaunantiems mažas pajamas.

Po virtinės pareigūnų vizitų, skambučių ir laiškų, neįtikinusių vyro grąžinti pinigus, praėjusią savaitę valdžios institucijos pateikė ieškinį, siekdamos juos atgauti.

Vyras buvo suimtas dėl įtarimų „pažeidus kompiuterinio sukčiavimo įstatymus“, naujienų agentūrai AFP sakė Japonijos vakarinio Jamagučio regiono policijos departamento pareigūnas.

Vyras policijai sakė, kad neteisėtai gautus pinigus pralošė interneto kazino. Įtariama, kad dalį pinigų jis pervedė į kitą sąskaitą, nors žinojo, kad gavo juos per klaidą.

Abu meras Norihiko Hanada ketvirtadienį žurnalistams sakė, kad šio vyro areštas yra „žingsnis tiesos link“.

„Aš visiškai netikiu, (kad jis viską išleido), ir manau, kad įmanoma, jog (tie pinigai) kažkur yra“, – sakė jis.

Meras pridūrė, kad jo biuro darbuotojus jau nuvargino pasipiktinusių gyventojų skambučiai ir elektroniniai laiškai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 05 19 10:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt