trečiadienis, spalio 5 d.
Japonijos pietinių salų link artėja galingas taifūnas
BNS
Scanpix
Link Japonijos artėjantis taifūnas

Galingas taifūnas „Muifa“ sekmadienį artėjo prie pietinių Japonijos salų, o tarnybos ragino vietos gyventojus ieškoti prieglobsčio nuo „stiprių bangų ir vėjo“, kol stichija nepasiekė sausumos.

Japonijos meteorologijos agentūra prognozavo, kad „Muifa“ nesusilpnės ir pirmadienį pasieks netoli Taivano esančią Išigakio salą, o paskui slinks į šiaurę, Kinijos Šanchajaus ir jo apylinkių link.

Sekmadienio popietę taifūnas buvo už 180 kilometrų į pietus nuo Išigakio, o audros nešamo vėjo gūsių greitis siekė 216 km per val., nurodė agentūra.

„Itin stiprus taifūnas „Muifa“ pirmadienį labai priartės prie [regiono aplink Išigakį]. Antradienį regione laukiama smarkaus bangavimo ir vėjo“, – perspėjo sinoptikai.

Pasak jų, nors taifūnas gali sulėtėti, „vietovė gali būti jo veikiama ilgą laiką“.

Okinavos prefektūroje, kurioje yra daugiau kaip 150 pietinių Japonijos salų, pareigūnai paragino vyresnio amžiaus žmones, gyvenančius Išigakio ir kitose salose, ieškoti prieglobsčio, kol taifūnas nepasiekė regioną.

„Norėčiau paprašyti visų neprarasti budrumo dėl stipraus vėjo, smarkių liūčių pavojaus... ir imtis veiksmų, kad apsaugotume žmonių gyvybes, kurios yra svarbiausias prioritetas“, – sekmadienį sakė Okinavos gubernatorius Denny Tamaki.

2022 09 11 12:32
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt