sekmadienis, vasario 28 d.
JAV Atstovų Rūmų pirmininkė N. Pelosi pavadino J. Bideną „išrinktuoju prezidentu“
Alfa.lt

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė Nancy Pelosi penktadienį pavadino demokratų kandidatą Joe Bideną  „išrinktuoju prezidentu“, šiam išsiveržus į priekį keliose svarbiose valstijose, tęsiančiose balsų skaičiavimą.

„Šįryt paaiškėjo, kad Bideno ir [Kamalos] Harris kandidatų sąrašas laimės Baltuosius rūmus“, – žurnalistams sakė N. Pelosi, J. Bidenui aplenkus prezidentą Donaldą Trumpą nugalėtoją galinčioje nulemti Pensilvanijos valstijoje.

„Išrinktasis prezidentas Bidenas turi tvirtą mandatą vadovauti“, – pridūrė ji.

Tai „laiminga diena mūsų šaliai: Joe Bidenas yra vienytojas, nes jis yra pasiryžęs suburti žmones“, pabrėžė N. Pelosi.

Pergalės 20 rinkikų balsų turinčioje Pensilvanijoje J. Bidenui užtektų, kad surinktų daugiau nei 270 balsų, kuriuos reikia užsitikrinti norint laimėti prezidento postą.

Demokratų kandidatas taip pat mažyte persvara išsiveržė į priekį Džordžijoje, kuriai D. Trumpas iki vėlesnių rinkimų kampanijos etapų neskyrė daug dėmesio.

Atstovų Rūmų pirmininkė visgi nepaskelbė apie galutinę J. Bideno pergalę, bet pareiškė mananti, kad buvęs viceprezidentas ir jo kandidatė į viceprezidentes K. Harris triumfuos.

Po antradienį įvykusių įtemptų rinkimų pirma laiko paskelbęs apie savo pergalę D. Trumpas yra padaręs nepagrįstų pareiškimų apie sukčiavimą per rinkimus, taip pat ragino sustabdyti balsų skaičiavimą.

Nepaisant gero J. Bideno pasirodymo, prognozuojama, kad demokratai praras kelias vietas Atstovų Rūmuose – partijai tai būtų didelis nusivylimas, nes ji tikėjosi išplėsti savo daugumą.

N. Pelosi nesureikšmino mandatų praradimo scenarijaus, bet pažymėjo, kad per 2022 metais vyksiančius rinkimus „teks labiau pakovoti“, jei Baltuosiuose rūmuose nebebus D. Trumpo.

Jungtinėse Valstijose prezidento partija beveik visuomet praranda vietų Kongrese per kadencijos vidurio rinkimus.

2020 11 06 20:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt