šeštadienis, gegužės 21 d.
JAV Aukščiausiasis Teismas blokavo J. Bideno reikalavimą dėl privalomų skiepų įmonėse
BNS
Scanpix
JAV Aukščiausiasis Teismas

JAV Aukščiausiasis Teismas ketvirtadienį sudavė smūgį prezidentui Joe Bidenui, blokavęs jo įpareigojimą privalomai skiepytis nuo COVID-19 arba testuotis didelių įmonių darbuotojams.

Tuo pat metu šalies aukščiausios instancijos teismas leido taikyti reikalavimą dėl skiepijimosi medicinos darbuotojams, dirbantiems įstaigose, gaunančiose finansavimą iš federalinio biudžeto.

J. Bidenas sakė, kad jį „nuvylė“ devynis narius turinčio Teismo sprendimas panaikinti reikalavimą įmonėms, turinčioms ne mažiau kaip 100 darbuotojų, juos paskiepyti arba testuoti dėl COVID-19.

„Esu nusivylęs, kad Aukščiausiasis Teismas nusprendė blokuoti racionalius ir gyvybes gelbstinčius reikalavimus didelių įmonių darbuotojams, pagrįstus tiek moksliškai, tiek teisiškai“, – nurodė prezidentas išplatintame pareiškime.

Jis sveikino sprendimą leisti taikyti reikalavimą dėl vakcinacijos medicinos darbuotojams. Anot prezidento, tai paveiks maždaug 10 mln. žmonių, dirbančių įstaigose, gaunančiose federalinių lėšų.

Daug mėnesių raginęs amerikiečius pasiskiepyti nuo koronavirusinės infekcijos, Jungtinėse Valstijose nusinešusios jau per 845 tūkst. gyvybių, rugsėjį J. Bidenas paskelbė, kad didelėse privačiose įmonėse skiepai bus privalomi.

Nepasiskiepiję darbuotojai turėtų kas savaitę pateikti neigiamą COVID-19 testą ir darbo vietoje dėvėti kaukes.

Federalinė Darbų saugos ir sveikatos administracija (OSHA) nurodė įmonėms iki vasario 9 d. užtikrinti šių reikalavimų vykdymą. Priešingu atveju joms grės baudos.

Tačiau šeši konservatyvių pažiūrų Aukščiausiojo Teismo teisėjai nusprendė, kad reikalavimas dėl skiepų yra „reikšmingas brovimasis į daugybės darbuotojų gyvenimus bei sveikatą“.

„Nors Kongresas neginčijamai suteikė OSHA įgaliojimus reguliuoti darbo saugą, jis nesuteikė agentūrai įgaliojimo plačiau reguliuoti visuomenės sveikatą“, – nurodė teisėjai.

„Reikalavimas dėl skiepų 84 mln. amerikiečių, atrinktų tik todėl, kad jie dirba daugiau nei 100 darbuotojų turinčiose įmonėse, tikrai patenka į pastarąją kategoriją“, – pridūrė jie.

Trys liberaliojo sparno teisėjai pareiškė atskirąją nuomonę, nurodę, kad ši nutartis „riboja federalinės vyriausybės galimybes kovoti su beprecedente grėsme, kurią mūsų šalies darbuotojams kelia COVID-19“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 14 11:58
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt