pirmadienis, gegužės 10 d.
JAV buvęs policininkas D. Chauvinas buvo pripažintas kaltu dėl G. Floydo nužudymo
Alfa.lt

Mineapolio teismo prisiekusieji pripažino buvusį policijos pareigūną Dereką Chauviną kaltu dėl afroamerikiečio George'o Floydo nužudymo, skelbiama teismo posėdžio transliacijoje.

D. Chauvinas buvo pripažintas kaltu dėl visų trijų nužudymo straipsnių. Nuosprendį jis priėmė be akivaizdžių emocijų.

Buvusiam policininkui gresia laisvės atėmimas iki 40 metų, bausmės terminą paskirs teisėjas. Tikimasi, kad nuosprendis bus paskelbtas per du mėnesius.

Po prisiekusiųjų verdikto D. Chauvinas buvo surakintas antrankiais ir išvežtas iš teismo salės. Iki tol jis buvo laisvėje už užstatą. Dabar buvęs policininkas nuosprendžio lauks kalėjime.

D. Chauvinas buvo apkaltintas G. Floydo nužudymu arešto metu. Incidentas įvyko 2020 m. gegužės 25 dieną, kai dabar jau atleistas policininkas D. Chauvinas ilgiau nei aštuonias minutes spaudė G. Floydo kaklą. G. Floydo mirtis išprovokavo visoje šalyje naują pasipiktinimo rasizmu ir policijos brutalumu bangą.

Daugelį amerikiečių pribloškė praeivio nufilmuotas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip beginklis juodaodis prašo pasigailėjimo ir kartoja „negaliu kvėpuoti“.

Vyriausiasis medicinos ekspertas Andrew Bakeris sakė, kad G. Floydas mirė dėl sulaikymo metu policijos panaudojo jėgos, tačiau įtakos mirčiai galėjo turėti ir jo širdies ligos bei narkotikų vartojimas. Tuo pat metu D. Chauvino advokatas teigė, kad afroamerikietis galėjo mirti nuo širdies ligų ar fentanilio ir metamfetamino vartojimo.

2021 04 21 09:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt