trečiadienis, spalio 20 d.
JAV dešimtys tūkstančių moterų per demonstracijas gynė teisę į abortą
BNS
Christina van Waasbergen/Twitter
Protestas

Dešimtys tūkstančių moterų šeštadienį Jungtinėse Valstijose protestavo prieš konservatorių siekį suvaržyti teises į abortą ir skandavo „Šalin rankas nuo mano kūno“.

Vašingtone maždaug 10 tūkst. dalyvių protestavo aikštėje netoli Baltųjų rūmų, o paskui patraukė prie JAV Aukščiausiojo Teismo, tarsiančio paskutinį žodį šiuo ginčijamu klausimu. Kelios moterys ir keli vyrai buvo apsirengę kaip pernai mirusi liberalių pažiūrų Aukščiausiojo Teismo teisėja, moterų teisių vėliavnešė Ruth Bader Ginsburg.

Amerikoje vykstanti amžina kova dėl abortų dar labiau suintensyvėjo po rugsėjo 1-osios, kai Teksase įsigaliojo įstatymas, draudžiantis kone visus abortus ir išprovokavęs įnirtingą kontrataką teismuose bei Kongrese. Vis dėlto viešų demonstracijų iki šiol buvo nedaug.

Dvi dienos prieš tai, kai vėl turi susirinkti Aukščiausiasis Teismas, mitingai vyko daugiau kaip 600 miestų, paskelbė organizatoriai. Pasak jų, visose 50 valstijų buvo susirinkę šimtai tūkstančių žmonių.

„Moterys yra žmonės, mes – visateisiai žmonės ir su mumis reikia elgtis kaip su visateisiais žmonėmis“, – sakė 66 metų pensininkė, buvusi mokytoja Laura Bushwitz iš Floridos, protestavusi Vašingtone.

„Turėtume turėti galimybę pačios pasirinkti, ką norime daryti su savo kūnais. Taškas“, – sakė ji.

Aštuntą dešimtį metų einanti Michaellyn Martinez naujienų agentūrai AFP pasakojo, kad pastojo būdama 19, likus keleriems metams iki istorinio 1973-iųjų Aukščiausiojo Teismo sprendimo byloje „Roe v. Wade“, suteikusio teisę į abortą iki to nėštumo momento, kai vaisius gali išgyventi ne gimdoje.

M. Martinez susilaukė dukters ir ištekėjo, bet po dvejų metų išsiskyrė. „Tai, kad neturėjau galimybių į gimimų kontrolę ir abortą, pakeitė visą mano gyvenimą, – sakė ji. – Nenoriu, kad grįžtume į tuos laikus, kai buvau jauna moteris.“

Prie Aukščiausiojo Teismo demonstrantes pasitiko atsakomasis protestas. Abi grupes atskirai viena nuo kitos laikė riaušių policija.

Aukščiausiasis Teismas jau atsisakė blokuoti Teksaso įstatymą ir sutiko svarstyti Misisipės įstatymą, galintį suteikti galimybę panaikinti sprendimą byloje „Roe v Wade“.

Šiemet 19 valstijų priėmė 63 įstatymus, suvaržančius aborto galimybes.

Teksase, kur konservatyvių pažiūrų gubernatorius Gregas Abbottas valstijos abortų įstatymą pasirašė gegužę, šimtai protestuotojų buvo susirinkę prie valstijos įstatymų leidžiamosios institucijos Ostine.

Panašios scenos vyko visoje šalyje, tokiuose didmiesčiuose kaip Niujorkas, Čikaga ir San Fransiskas, taip pat mažesniuose miestuose, įskaitant Greit Folsą Montanoje ir Laboką Teksase.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 10 03 12:24
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt