šeštadienis, sausio 23 d.
JAV ekspertų komisija rekomenduoja patvirtinti „Modernos“ vakciną nuo COVID-19
BNS

 Nepriklausoma JAV ekspertų komisija ketvirtadienį nubalsavo už rekomendaciją skubos tvarka leisti naudoti farmacijos bendrovės „Moderna“ sukurtą vakciną nuo COVID-19 ir taip sudarė sąlygas jau šį savaitgalį pradėti platinti 6 mln. šių skiepų dozių.

Dabar Maisto ir vaistų administracija (FDA) turi išduoti leidimą naudoti vakciną ekstremalios padėties sąlygomis (EUA). Tokiu būdu „Moderna“ skiepai taps antra vakcina, patvirtinta Vakarų valstybėse.

Komisijoje už rekomendaciją patvirtinti vakciną balsavo 20 ekspertų, vienas susilaikė. Balsavusiųjų „prieš“ nebuvo. Komisijos narių buvo prašoma atsakyti į klausimą: „Ar remiantis visais prieinamais moksliniais įrodymais „Moderna“ vakcinos nuo COVID-19 nauda nusveria jos naudojimo 18 metų ir vyresniems asmenims riziką?“

Kaip sakė epidemiologas Arnoldas Monto (Arnoldas Montas), kuris vadovavo internetu vykusiai diskusijai, nereikia ieškoti jokios užslėptos prasmės dėl fakto, kad šį kartą nubalsuota dar tvirčiau nei praėjusią savaitę balsuojant dėl „Pfizer“ ir „BioNTech“ sukurtos vakcinos.

„Mokslininkai paprastai gilinasi į detales, o pastarąsias aštuonias ar devynias valandas mes tai darėme“, – sakė jis.

Susitikimas įvyko mirties nuo COVID-19 atvejų skaičiui labiausiai pandemijos veikiamoje pasaulio valstybėje greit artėjant prie 310 tūkst. ribos. Šią savaitę Jungtinėse Valstijose buvo pradėtas sveikatos apsaugos darbuotojų ir ilgalaikės globos įstaigų gyventojų skiepijimas „Pfizer“ ir „BioNTech“ vakcina.

Abi pirmosios vakcinos yra sukurtos remiantis naujausia informacinės ribonukleino rūgšties (iRNR) technologija, kuri iki pandemijos dar nebuvo patvirtinta. Abiejų vakcinų atveju reikia skiepyti dviem dozėmis.

Nors abiejų vakcinų veiksmingumas yra maždaug 95 proc. – daug didesnis nei ekspertai tikėjosi – visame pasaulyje atsirado žmonių, kuriems po paskiepijimo „Pfizer“ vakcina išsivystė reikšmingos alerginės reakcijos. Tokių žmonių yra labai nedaug.

JAV, kur patvirtinta daugiau kaip 17 mln. užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, tikriausiai taps pirmąja pasaulio šalimi, patvirtinusia „Moderna“ vakciną.

Ši nedidelė, Masačusetse įsikūrusi biotechnologijų firma bendradarbiavo su mokslininkais iš JAV Nacionalinių sveikatos institutų (NIH) ir darbui gavo daugiau kaip 2,5 mlrd. dolerių (2 mlrd. eurų) iš JAV vyriausybės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 18 09:26
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt