penktadienis, spalio 22 d.
JAV generolai sako rekomendavę palikti Afganistane 2,5 tūkst. amerikiečių karių
BNS
Scanpix
Generolas Markas Milley

JAV kariuomenės aukščiausio rango vadai antradienį tvirtino patarę prezidentui Joe Bidenui palikti Afganistane amerikiečių karių.

JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley ir JAV Centrinio štabo vadas generolas Kennethas McKenzie sakė asmeniškai rekomendavę Afganistane palikti maždaug 2,5 tūkst. karių.

J. Bidenas balandžio mėnesį nurodė iki rugpjūčio 31-osios išvesti iš Afganistano visas JAV pajėgas, vykdydamas savo pirmtako Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) pasiektą susitarimą su Talibanu.

M. Milley, K. McKenzie ir gynybos sekretorius Lloydas Austinas Senato ginkluotųjų tarnybų komitete beveik šešias valandas atsakinėjo į klausimus apie JAV pasitraukimą iš Afganistano ir chaotišką evakuaciją iš Kabulo oro uosto.

Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Jen Psaki sakė, kad J. Bidenas buvo gavęs nevienodų rekomendacijų dėl to, ką daryti Afganistane, į kurį JAV įsiveržė po 2001 m. rugsėjo 11-ąją „Al-Qaedos“ įvykdytų atakų Niujorke ir Vašingtone.

„Galiausiai sprendžia vyriausiasis vadas, – sakė J. Psaki. – Jis nusprendė, kad laikas užbaigti 20 metų trukusį karą.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 29 09:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt