trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
JAV gynybos ministras atvyko iš anksto neskelbo vizito į Kabulą
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Markas Esperis sekmadienį atvyko iš anksto neskelbto vizito į Kabulą, pranešė afganistaniečių pareigūnas.

M. Esperis Afganistane lankosi pirmą kartą nuo paskyrimo Pentagono vadovu liepą.

Šis vizitas vyksta tvyrant neapibrėžtumui, ar JAV kariai toliau liks Afganistane, žlugus deryboms tarp Vašingtono ir Talibano.

Anot Afganistano gynybos ministerijos atstovo spaudai Fawado Amano, JAV gynybos sekretorius turėtų susitikti su svarbiausiais šalies lyderiais ir gauti aktualiausią operacinę informaciją.

JAV ir Talibanas rugsėjį buvo itin arti susitarimo, pagal kurį amerikiečių pajėgos pradėtų trauktis iš Afganistano mainais į su saugumu susijusius talibų įsipareigojimus. Tačiau derybos griuvo paskutinę minutę, o JAV prezidentas pavadino jas žlugusiomis.

Taip nutiko per talibų ataką žuvus amerikiečių kariui. JAV pasiuntinys deryboms Zalmay'us Khalilzadas neseniai neformaliai pasikalbėjo su talibų pareigūnais Pakistane.

Tai gali reikšti, kad JAV siekia pratęsti taikos derybas. Kabule įsikūrusių JAV pajėgų vadovybė kol kas nekomentavo M. Esperio vizito.

2019 10 20 19:25
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt