antradienis, liepos 5 d.
JAV ir Pietų Korėja planuoja išplėsti karines pratybas dėl Pchenjano grėsmės
BNS
Scanpix
JAV kariai

Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja šeštadienį paskelbė planuojančios išplėsti bendras karines pratybas, atsakydamos į Šiaurės Korėjos keliamą grėsmę.

Po Seule viešinčio JAV prezidento Joe Bideno ir neseniai kadenciją pradėjusio Pietų Korėjos prezidento Yoon Suk-yeolo susitikimo jiedu paskelbė pareiškimą, kuriame sakoma, kad abi šalys, „atsižvelgdamos į besivystančią grėsmę, keliamą“ Šiaurės Korėjos, sutiko inicijuoti diskusijas dėl bendrų karinių pratybų ir mokymų Korėjos pusiasalyje ir aplink jį aprėpties ir masto išplėtimo“.

Kreipdamiesi į Pchenjaną, pranešime šalių vadovai „išreiškė susirūpinimą dėl naujausio COVID-19 protrūkio“ ir pabrėžė esantys „pasirengę dirbti su tarptautine bendruomene, jog suteiktų pagalbą“ Šiaurės Korėjai kovojant su virusu.

Yoon Suk-yeolas teigė, kad pagalbos pasiūlymas Pchenjanui pateiktas pagal „humanitarinius principus, atskirai nuo politinių ir karinių klausimų“.

Pasak jo, tiek Pietų Korėja, tiek JAV yra įsipareigojusios „visiškai Šiaurės Korėjos denuklearizacijai“. Yoon Suk-yeolas pridūrė, kad „nėra nieko svarbiau už stiprų Šiaurės Korėjos atgrasymą“.

J. Bidenas savo dieną pradėjo aplankydamas Seulo nacionalines kapines, kur palaidoti Pietų Korėją gynę kariai, kurių daugelis grūmėsi drauge su JAV pajėgomis Korėjos kare.

Po to, prieš bendrą spaudos konferenciją ir valstybinę vakarienę, Amerikos lyderis už uždarų durų kalbėjosi su Yoon Suk-yeolu.

Vienas JAV pareigūnas sakė, kad, išskyrus Šiaurės Korėjos grėsmės ir Rusijos karo Ukrainoje temas, J. Bidenas daugiausia dėmesio skyrė „stiprių asmeninių santykių“ užmezgimui su Pietų Korėjos prezidentu, kuris šias pareigas eina trumpiau nei dvi savaites.

Sekmadienį JAV lyderis aplankys kitą svarbią JAV sąjungininkę – Japoniją.

Kaip ir Seulas, Tokijas laikomas vienu svarbiausiu žaidėju, galinčiu padėti Jungtinėms Valstijoms pažaboti Kiniją ir išlaikyti tai, ką Vašingtonas vadina „laisvu ir atviru Indijos ir Ramiojo vandenyno regionu“.

J. Bideno kelionė į Aziją „yra vienybės ir ryžto demonstravimas bei koordinavimosi tarp artimiausių sąjungininkų stiprinimas“, žurnalistams sakė su anonimiškumo sąlyga kalbėjo pareigūnas.

Tačiau vizitą temdo, anot JAV pareigūno, Šiaurės Korėjos „žvanginimas ginklais“. Baltųjų rūmų nuomone, Pchenjanas artimiausiu metu gali išbandyti branduolinius užtaisus galinčią nešti raketą arba detonuoti branduolinį užtaisą, siekdamas pasinaudoti plūstelėjusiu dėmesiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 05 21 12:41
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt