pirmadienis, rugsėjo 28 d.
JAV ir Pietų Korėjos prezidentai kalbėjosi apie Šiaurės Korėją: situacija – labai rimta
tiesa.com
Pixabay nuotrauka

Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae-inas ir JAV prezidentas Donaldas Trumpas pokalbyje telefonu susitarė palaikyti dialogą su branduoliniu ginklu apsiginklavusia Šiaurės Korėja, šeštadienį pranešė Seulas. Abi sąjungininkės pabrėžė, kad situacija tapo „labai rimta“.

Denuklearizacijos derybos nutrūko po vasarį vykusio D. Trumpo ir Kim Jong-uno susitikimo Hanojuje. Toliau kyla derybų spaudimas, kadangi artėja Pchenjano Vašingtonui nustatytas terminas pakeisti savo poziciją.

Šis pusvalandį trukęs pokalbis telefonu buvo pirmas JAV ir Pietų Korėjos prezidentų dialogas po jų susitikimo rugsėjį Niujorke vykusioje Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.

„Abu lyderiai bendrai įvertino, kad Korėjos pusiasalio situacija yra labai rimta“, – teigė Pietų Korėjos prezidento biuro atstovė spaudai Ko Min-jung.

„Jie susitarė, kad reikia palaikyti dialogą, norint pasiekti branduolinio ginklo atsisakymo derybų rezultatų“, – pridūrė atstovė. Ji sakė, kad šio skambučio paprašė D. Trumpas.

Diskusijų imtasi po to, kai šią savaitę vėl kilo žodžių karo tarp D. Trumpo ir Šiaurės Korėjos grėsmė. Pchenjanas grasino JAV prezidentą toliau vadinti „raketžmogiu“ ir žadėjo imtis karinių veiksmų, jei JAV kariuomenė nuspręstų imtis puolimo.

2019 12 07 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt